За Google та Facebook можна легально стежити – керівник британської розвідки

За Google та Facebook можна легально стежити – керівник британської розвідки

00:00,
18 Червня 2014
1348

За Google та Facebook можна легально стежити – керівник британської розвідки

00:00,
18 Червня 2014
1348
За Google та Facebook можна легально стежити – керівник британської розвідки
За Google та Facebook можна легально стежити – керівник британської розвідки
Британська спецслужба GCHQ може легально, без додаткових дозволів стежити за тим, як на території країни використовується Google, Facebook та email-сервіси, що базуються за кордоном. Про це заявив керівник GCHQ Чарльз Фарр (Charles Farr), повідомляє BBC.

Під час судового процесу із кампанією Privacy International (PI) він класифікував діяльність згаданих сервісів як «зовнішні комунікації», перехоплення яких не потребує додаткових дозволів.

Таким чином, Великобританія вперше висловилася про те, що її нормативно-правова база дозволяє масове перехоплення повідомлень. Раніше про таке стеження йшлося у публікаціях за матеріалами Едварда Сноудена.

Стосовно внутрішніх комунікацій між громадянами, то вони можуть перехоплюватися лише за умови наявності відповідного ордеру. Він видається тільки за умови підозри в незаконній діяльності та має бути підписаним міністром.

Водночас, коли хтось здійснює пошук у Google або публікує щось у Facebook, то інформація посилається за межі країни і є «актом зовнішньої комунікації». Така діяльність може відстежуватися без ордера, підписаного міністром, пояснює Фарр у своїй 48-сторінковій заяві.

Разом з тим, за його словами, зібрані таким чином дані «не можуть бути прочитані, переглянуті або прослухані» за винятком суворо обмежених обставин.

Аналітик з питань безпеки Гордон Корера (Gordon Corera) заяву керівника GCHQ прокоментував так: «Британська розвідка завжди казала, що її дії є законними. Однак одна із проблем полягає у тому, що закон про стеження є надзвичайно складним для розуміння. Заява Чальза Фарра трохи пояснює, як уряд відрізняє різні форми комунікації».

Експерт зауважує, що Фарр не пояснив, до якої межі GCHQ може використовувати свої повноваження для перехоплення «зовнішньої комунікації».

Низка громадських активістів та правозахисників розкритикувала заяву керівника GCHQ, наголосивши на тому, що нинішнє законодавство треба переглянути.

Заступник директора групи Privacy International Ерік Кінг (Eric King) заявив, що спецслужби не можуть вважатися підзвітними громадськості та парламенту, якщо вони настільки по-своєму інтерпретують закони.

На противагу такій критиці, інший експерт з питань безпеки Алан Вудворд (Alan Woodward) висловив думку, що раніше люди просто не були ознайомлені із законодавством, адже насправді воно ніколи не було втаємниченим.

Разом з тим дослідник приватності Каспар Боуден (Caspar Bowden) погоджується з думкою Гордона Корери про те, що закон погано виписаний.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Чарльз Фарр, theguardian.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду