В Австралії можуть зобов'язати ІТ-компанії надавати поліції доступ до даних
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В Австралії можуть зобов'язати ІТ-компанії надавати поліції доступ до даних
ІТ-компанії побоюються, що крок Австралії візьмуть за приклад й інші країни. Впродовж уже кількарічної дискусії їхні представники заявляли, що такі інструменти в руках правоохоронців можуть врешті-решт призвести до підриву безпеки усіх користувачів. Наприклад, в 2015 році Apple відмовилася розблокувати iPhone чоловіка, брав участь у теракті 2015 року в Каліфорнії.
Водночас в австралійському уряді запевнили, що законопроект необхідний для запобігання терористичним актам та організованої злочинності. Чиновники також зазначили, що навіть у разі ухвалення закону, для отримання особистої інформації правоохоронцям потрібно буде мати ухвалу суду.
Законопроект може стати законом ще до кінця цього року: якщо його схвалить Сенат, а в разі введення ним правок, — ці зауваги затвердить Нижня палата.
Представники Google, Amazon та Apple ще не надали коментарів після голосування австралійського Сенату.
Представник Facebook звернув увагу Reuters на заяву Digital Industry Group Inc (DIGI), членами якої є Facebook, Apple, Google, Amazon і Twitter.
«Це законодавство не відповідає законодавству про стеження та конфіденційність у Європі та інших країнах, які мають серйозні проблеми з національною безпекою. Законопроект не пропонує вирішення кількох важливих питань, із яких головним є перспектива запровадження системних вразливостей, які можуть поставити під загрозу безпеку даних австралійців», — йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, на початку року стало відомо, що австралійська поліція проводитиме курси з кібербезпеки для дітей віком від чотирьох років.