Російська Держдума підтримала визнання ЗМІ іноземними агентами

Російська Держдума підтримала визнання ЗМІ іноземними агентами

10:39,
15 Листопада 2017
2501

Російська Держдума підтримала визнання ЗМІ іноземними агентами

10:39,
15 Листопада 2017
2501
Російська Держдума підтримала визнання ЗМІ іноземними агентами
Російська Держдума підтримала визнання ЗМІ іноземними агентами
Автори:
Російська Держдума сьогодні схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами.

Після того, як видання отримає статус іноземного агента, воно буде зобов’язане кожен квартал подавати звіт до російського Мін'юсту про свою діяльність, а також про отримання та витрати грошей. Віце-спікер Думи Петро Толстой заявив перед голосуванням, що ці поправки є відповідною мірою для США, оскільки влада країни зажадала, аби російський канал RT отримав статус іноземного агента у Штатах.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International  розкритикувала нове законодавство. «Цей крок вплине на російські редакції найбільших міжнародних видань, таких як BBC, Deutsche Welle, Radio Free Europe / Radio Liberty та незалежне видання "Нова газета"», - йдеться в заяві організації.

На думку заступника директора з питань Європи та Центральної Азії в Amnesty International Дениса Кривошеєва, нове законодавство завдає серйозний удар по свободі преси в Росії, яка й так перебуває у досить відчайдушній ситуації. «Протягом останніх кількох років Кремль невтомно будував ехо-камеру в медіа, яка вимикає критичні голоси як в Росії, так і за кордоном», - прокоментував він.

Він також нагадав про те, що раніше російська влада використала «Закон про іноземних агентів» для того, щоб отримати контроль та стигматизувати десятки недержавних організацій в країні.

Нагадаємо, на початку вересня американське Міністерство юстиції повідомило RT про необхідність зареєструватися у якості іноземного агента. Це вимагатиме від каналу регулярного подання документів, в яких мають бути вказані надходження коштів від іноземних держав та пов'язані з ними контакти в США. Також весь медіаконтент RT після реєстрації має бути позначений як такий, що створений під впливом та за фінансування російського уряду.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
themoscowtimes.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду