У Пекіні журналістів не допускають висвітлювати суд над борцем із корупцією

У Пекіні журналістів не допускають висвітлювати суд над борцем із корупцією

00:00,
24 Січня 2014
1071

У Пекіні журналістів не допускають висвітлювати суд над борцем із корупцією

00:00,
24 Січня 2014
1071
У Пекіні журналістів не допускають висвітлювати суд над борцем із корупцією
У Пекіні журналістів не допускають висвітлювати суд над борцем із корупцією
У Пекіні в закритому для журналістів режимі відбувається судовий процес над відомим захисником прав людини та кібердисидентом Су Дзійоном (Xu Zhiyong), повідомляють Репортери без кордонів (RSF).

Іноземних медійників не допустили не тільки до залу суду. Їм навіть не дозволили фільмувати з близької відстані будівлю, уточнює медіа-організація. Знімальні групи BBC, Sky News і CNN виштовхали звідти поліцейські у формі та в цивільному.

Кореспондент  CNN Дейвід Маккензі (David McKenzie) написав у  Twitter, що з ним «жорстко поводилися ще й затримували». Камеру охоронці порядку розбили. Та відео не було вилучено. Воно відображає насильство поліції з метою заборони висвітлення судового процесу в медіа. Після цього інциденту сигнал CNN у Пекіні було відключено.

На кореспондента SkyNews Марка Стоуна (Mark Stone і кореспондента BBC Мартіна Пейшенса (Martin Patience) також напала поліція. Однак їхні відео також збереглися.

На судовому процесі, який розпочався 22 січня в умовах посиленої охорони поліцією, Су Дзійону загрожує до 5 років позбавлення волі, інформує RSF.  Йому інкримінують те, що він «збирав натовп, щоб порушувати громадський порядок».

Су Дзійона, відомого як завзятого прихильника боротьби з корупцією, арештували у липні минулого року разом з багатьма учасниками заснованого ним Руху нових громадян, що домагається прозорості статків можновладців. Хоча усіх їх затримали в одній справі, всупереч китайським законам їх судитимуть окремо.

Захисника підсудного борця за права людини і кібердисидента Яна Маодона  (Yang Maodong) також арештували у липні ц. р. і досі тримають за ґратами.

У той час, як закордонні журналісти позбавлені можливості бути присутніми на судовому процесі, Су  зійон обрав захист мовчанням, відзначають Репортери без кордонів.

Медіа-організація висловила своє ставлення до позбавлення китайською владою права медіа висвітлювати влаштований нею судовий фарс лаконічним «No comment».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Xu Zhiyong en.wikipedia.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду