У Малайзії апеляційний суд відхилив урядове оскарження, підтримавши опозиційну газету

00:00,
2 Листопада 2013
1028

У Малайзії апеляційний суд відхилив урядове оскарження, підтримавши опозиційну газету

00:00,
2 Листопада 2013
1028
У Малайзії апеляційний суд  відхилив урядове оскарження, підтримавши опозиційну газету
Апеляційний суд у столиці Малайзії Куала–Лумпурі відхилив позов уряду та міністерства внутрішніх справ, що оскаржували дозвіл на публікацію друкованої версії електронного видання Malaysiakini, повідомили «Репортери без кордонів» (RSF).

Ще у серпні 2010 р. інтернет-видання подало заявку на дозвіл видавати друковану  версію. Однак міністерство внутрішніх справ без будь-якого  очевидного мотиву ​відмовило в цьому Malaysiakini.

Розглядаючи  справу, у жовтні 2012 р. Верховний суд кваліфікував рішення міністерства як «протизаконне та ірраціональне», що суперечить федеральній конституції. Суд відзначив відсутність доказів з боку уряду і заявив, що «дозвіл на публікацію це – право, а не привілей». Рішення апеляційного суду, який відхилив оскарження уряду, підтвердило стан справи.  


 

Уряд не повідомив, чи оскаржуватиме судове рішення знову, цього разу у федеральному апеляційному суді. Натомість Malaysiakini рішуче налаштована отримати бажану ліцензію й готова у разі необхідності    до нового судового розгляду справи. За відсутності апеляції інтернет-видання  повинне буде знову подати заявку на дозвіл. У такому разі йому не зможуть відмовити.

«Репортери без кордонів» вітали рішення столичного  апеляційного суду  як «обнадійливе» для свободи інформації в Малайзії. «Ставлення влади відображає її бажання контролювати сферу ЗМІ, -  наголошує медіаорганізація. - Однак важливо те, що судова влада – проти цього».

Втім, «Репортери» сприйняла звістку зі стриманим оптимізмом. Цілком ймовірно, вважають там, що уряд знову оскаржить судове рішення. 

Malaysiakini -  інформаційний інтернет-сайт,  доступний  англійською, малайською та китайською мовами. Упродовж 13 років, відзначають «Репортери без кордонів»,це потужне  опозиційне видання спромоглося долати утиски цензури. Щомісяця Malaysiakini має в середньому  2,5 млн. читачів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Сайт Malaysiakini. blog.winterwong.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду