Уряд Китаю посилює інтернет-цензуру
Згідно з новим законом, фізичні особи та організації Китаю не мають права «шкодити безпеці, честі та інтересам держави» в інтернеті, пише The New York Times. Також законом забороняється діяльність в інтернеті, спрямована на «повалення соціалістичної системи, розкол нації, підрив національної єдності, захист тероризму та екстремізму».
«Китайські чиновники вказують на те, що нові правила допоможуть зупинити кібератаки та допоможуть запобігти актам тероризму, в той час як критики закону вважають, що вони будуть далі підривати свободу в інтернеті», - пише видання. Водночас представники бізнесу стурбовані тим, що законодавчі зміни можуть підняти ціну проведення міжнародних фінансових операцій з Китаєм або ж взагалі заблокує їх проведення.
Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) засудила новий закон про кібербезпеку через широке визначення діяльності, яка ним забороняється. «Інтернет в Китаї і так перебуває під сильною цензурою, йому потрібно більше свободи, а не навпаки», - прокоментувала директорка китайського офісу HRW Софі Річардсон. За її словами, не зважаючи на те, що новий закон викликав занепокоєння у правозахисників та представників бізнесу, китайська влада просунула обмежуючий закон без жодних суттєвих змін.
Закон був ухвалений постійним комітетом Всекитайських зборів народних представників і вступить в силу влітку наступного року.
Наприкінці літа Китай посилив контроль за контентом інтернет-сайтів. Згідно з новими вимогами, головні редактори китайських сайтів несуть персональну відповідальність за їхній зміст. Керівництво новинних сайтів повинно цілодобово відстежувати зміст заміток і статей, щоб не допустити фактичних, стилістичних та інших помилок. До цього новинним сайтам заборонили публікувати неперевірену інформацію з соцмереж. Усі ці зміни - частина масштабної кампанії по посиленню державного контролю в сфері ЗМІ.