Комітет свободи слова затвердив Стратегію розвитку медіазаконодавства
Комітет свободи слова затвердив Стратегію розвитку медіазаконодавства
Водночас члени Комітету відклали ухвалення орієнтовного графіку реалізації Стратегії, оскільки деякі пункти в ньому їм здалися декларативними. За словами голови Комітету Вікторії Сюмар, їм не вдасться найближчим часом, зокрема, внести зміни до Конституції України. Також, за її словами, поки недоцільно вносити зміни до закону про суспільне мовлення тощо. Члени Комітету одноголосно вирішили доопрацювати цей орієнтовний графік, наголосивши, що одним з найбільш пріоритетних є питання ухвалення закону про аудіовізуальні послуги.
Проект Стратегії був детально обговорений 1 грудня 2015 року членами робочої групи при Комітеті.
Стратегія зокрема передбачає зміни до Конституції України, ухвалення законів про аудіовізуальні послуги; про саморегулювання або співрегулювання; про запобігання монополізації та контроль за концентрацією на ринках медіапослуг, про загальнодержавну цільову програму розвитку медіаграмотності в Україні; внесення змін до низки діючих законів тощо.
Нагадаємо, Україна у червні 2014 року Україна підписала Угоду про Асоціацію з ЄС, і протягом двох років має привести своє законодавство до європейських стандартів, тобто до червня 2016 року.
1 квітня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики обговорив необхідність приведення всього вітчизняного медійного законодавства у відповідність до стандартів Ради Європи до червня 2016 року. Перше засідання робочої групи з наближення медіазаконодавства до європейських стандартів при Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики відбулося 29 травня.
17 червня робоча група на своєму другому засіданні розглянула орієнтовну структуру «Стратегії розвитку законодавства України з питань свободи вираження поглядів та діяльності ЗМІ відповідно до європейських стандартів».