Громадськість закликає Верховну Раду якнайшвидше повторно прийняти закон про реформування друкованих ЗМІ

Громадськість закликає Верховну Раду якнайшвидше повторно прийняти закон про реформування друкованих ЗМІ

10:04,
24 Грудня 2015
1652

Громадськість закликає Верховну Раду якнайшвидше повторно прийняти закон про реформування друкованих ЗМІ

10:04,
24 Грудня 2015
1652
Громадськість закликає Верховну Раду якнайшвидше повторно прийняти закон про реформування друкованих ЗМІ
Громадськість закликає Верховну Раду якнайшвидше повторно прийняти закон про реформування друкованих ЗМІ
Автори:
Сьогодні, 24 грудня, Верховна Рада може розглянути запропоновані Президентом України Петром Порошенком пропозиції до повторного голосування за Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Громадські організації та група «РПР-Медіа» висловлюють занепокоєння з приводу непідписання Президентом України Закону про реформування друкованих ЗМІ і закликають Верховну Раду України якнайшвидше розглянути пропозиції Президента до закону.

Про це йдеться у заяві, яку отримав MediaSapiens.

«24 листопада парламент України сказав «так» реформі державної і комунальної преси, ухваливши законопроект №1123, щодо якого експерти Ради Європи надали схвальні висновки. Закон було направлено на підпис Президенту, який, однак, скористався правом вето, повернувши закон до Верховної Ради із своїми пропозиціями», - йдеться у заяві.

Громадські організації та група «РПР-Медіа» нагадують, що під дії закону повинні були потрапити близько 550 газет, які досі перебувають під контролем центральних та місцевих органів влади і не можуть повноцінно виконувати свої функції «вартових демократії» без страху цензури та тиску.

«Ми закликаємо Верховну Раду України невідкладно розглянути пропозиції Президента до Закону та підтримати їх. Сподіваємось, парламент буде послідовним у намірах впровадження однієї із ключових реформ у сфері свободи слова», - закликає громадськість.

Раніше Національна спілка журналістів України (НСЖУ) заявила, що медіаспільнота остерігається зриву реформування ЗМІ через повернення Президентом України Петром Порошенком закону на повторне голосування парламенту.

Далі MediaSapiens  публікуємо заяву громадських організацій та «РПР-Медіа» повністю:

«Заява громадських організацій та групи «РПР-Медіа» щодо якнайшвидшого розгляду та ухвалення Закону про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації

Громадськість висловлює занепокоєння з приводу непідписання Президентом України Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ» та закликає Верховну Раду України якнайшвидше розглянути пропозиції Президента до закону.

24 листопада парламент України сказав «так» реформі державної і комунальної преси, ухваливши законопроект №1123, щодо якого експерти Ради Європи надали схвальні висновки. Закон було направлено на підпис Президенту, який, однак, скористався правом вето, повернувши закон до Верховної Ради із своїми пропозиціями.

Закон має на меті усунення невиправданих переваг на ринку преси та протидії цензурі. Так, близько 550 газет досі під контролем центральних та місцевих органів влади і не можуть повноцінно виконувати свої функції «вартових демократії» без страху цензури та тиску. Прийняття закону сприятиме розвитку плюралізму в медіа сфері, усуненню надмірних ринкових переваг державних ЗМІ, підвищенню редакційної незалежності преси.

Ми закликаємо Верховну Раду України невідкладно розглянути пропозиції Президента до Закону та підтримати їх. Сподіваємось, парламент буде послідовним у намірах впровадження однієї із ключових реформ у сфері свободи слова».

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко 21 грудня повернув зі своїми пропозиціями Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» для повторного розгляду Верховною Радою. Глава держави пропонує зобов’язати реформовані ЗМІ зберігати мову видання, а також винести за рамки закону питання щодо офіційного оприлюднення нормативно-правових актів. Петро Порошенко вважає, що закон не може бути підписаний тому, що він не передбачає зобов’язання реформованих державних і комунальних друкованих ЗМІ щодо мови видання. 

Закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» був ухвалений парламентом 24 листопада.

В ОБСЄ роздержавлення ЗМІ назвали важливим кроком у просуванні свободи преси.

Редактори 150 друкованих ЗМІ вважають роздержавлення шансом побудувати незалежну від влади редакційну політику.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: "112 Україна"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду