Порошенко підписав закон про іномовлення

Порошенко підписав закон про іномовлення

19:09,
28 Грудня 2015
2638

Порошенко підписав закон про іномовлення

19:09,
28 Грудня 2015
2638
Порошенко підписав закон про іномовлення
Порошенко підписав закон про іномовлення
Автори:
Президент України Петро Порошенко підписав Закон України № 856-VIII «Про систему іномовлення України», який був ухвалений Верховною Радою 8 грудня.

Про це повідомляє сайт глави держави.

На переконання Петра Порошенка, впровадження закону є важливим з точки зору протидії пропаганді. «Сьогодні в умовах гібридної війни це питання виживання нашої країни, питання ефективної протидії пропагандистській роботі, яку здійснюють проти нашої країни, витрачаючи десятки і сотні мільйонів, пропагандисти країни-агресора», – сказав Президент під час підписання.

Основним критерієм роботи іномовлення має бути об'єктивність подачі інформації про ситуацію в Україні . «Саме це має бути критерієм ефективності інформаційної політики. Ми не маємо копіювати пропагандистські методи країни-агресора. Навпаки – наші журналісти мають доносити правду про війну в Україні і тим самим завойовувати довіру на відміну від пропагандистів», – наголосив Глава держави.

Міністр інформаційної політики Юрій Стець запевнив главу держави, що за два місяці буде завершено реформу іномовлення в Україні. «Про Україну мають знати не тільки як про країну, в якій зараз є велика кількість проблем, а й про її історію, культуру, привабливість, хороший інвестиційний клімат, можливості туризму і про те, що тут живуть добрі і хороші люди», – сказав він.

Перша заступниця голови Комітету зі свободи слова та інформаційної політики ВР Ольга Червакова зазначила, що іномовлення України буде промо-агенцією країни в світі. «І це дуже суттєва допомога українській дипломатії на міжнародній арені, яка зараз з усіх сил намагається донести правду про Україну до світових лідерів. І в цьому канал іномовлення і те, що буде робитися, має стати потужним інструментом», - сказала вона.

Народна депутатка запевнила, що Комітет зі свободи слова триматиме на контролі виконання закону і у разі необхідності змін, діятиме відповідно.

Окрім того під час розмови Петро Порошенко відзначив необхідність відновлення українського мовлення у звільнених від окупації районах Донбасу, донесення правди про ситуацію на тимчасово окуповані території, побудову для цього відповідної інформаційної мережі.

Нагадаємо, 8 грудня Верховна Рада в другому читанні та в цілому ухвалила закон «Про систему іномовлення України». За відповідний законопроект № 2334а, внесений Кабінетом Міністрів України, проголосували 282 народних депутатів.

Система іномовлення включатиме національне інформаційне агентство «Укрінформ» і Мультимедійну платформу іномовлення України, що буде створена на базі ДТРК «Всесвітня служба “Українське телебачення і радіомовлення”». ТОВ «Банківське телебачення» як база для іномовлення до закону не потрапило.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Прес-служба Президента України
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду