Медіаспільнота остерігається зриву реформування ЗМІ через повернення Порошенком закону на повторне голосування

Медіаспільнота остерігається зриву реформування ЗМІ через повернення Порошенком закону на повторне голосування

16:01,
23 Грудня 2015
1978

Медіаспільнота остерігається зриву реформування ЗМІ через повернення Порошенком закону на повторне голосування

16:01,
23 Грудня 2015
1978
Медіаспільнота остерігається зриву реформування ЗМІ через повернення Порошенком закону на повторне голосування
Медіаспільнота остерігається зриву реформування ЗМІ через повернення Порошенком закону на повторне голосування
Автори:
Національна спілка журналістів України (НСЖУ) заявляє, що рішення Президента України Петра Порошенка, який ветував Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» і відправив його для повторного розгляду Верховною Радою зі своїми пропозиціями, викликало обурення в медіаспільноти.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби НСЖУ.

В НСЖУ побоюються, що депутати Верховної Ради зірвуть повторне голосування і поставлять під питання початок реформування друкованих ЗМІ в Україні.

Секретар НСЖУ, головний редактор районної газети «Трудова слава» (Херсонська область) Валерій Горобець сподівається, що закон з поправками глави держави все ж таки приймуть.  «Це, в принципі нормальна практика, коли закон подається на підпис Президенту, однак його служба знаходить щось не те, і документ відправляється на переголосування. Єдине – щоб не сталося так, що у депутатів не дійдуть руки, і він зависне», – сказав Валерій Горобець.

Ситуацією із Законом обурений перший секретар Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.  «Враховуючи специфіку роботи Верховної Ради, яка непередбачувано зриває свою роботу, а депутати коаліції часто не голосують консолідовано, повернення Закону про роздержавлення ЗМІ на переголосування цілком реально може призвести до зриву медіареформи», – зазначає він.

За його словами, у випадку зриву початку реформування друкованих ЗМІ буде зрозуміло, чиє саме рішення заблокувало медіареформи. «А тоді і медіаспільнота, і наші партнери з Ради Європи, і сотні (тисячі) колег з редакцій комунальних газет (а таких у країні 550 видань!) чітко розумітимуть, хто заблокував роздержавлення, яке більше 15 років дебатувалося, про яке мріялося, і дискусії про яке вже виснажили регіональні медіа. Винними будуть не юристи Адміністрації Президента, не урядовці і не депутати. А Президент... Якого дружно номінуватимуть на "Ворога преси"», - сказав Сергій Томіленко.

Головний юрисконсульт, секретар НСЖУ Тетяна Котюжинська наголошує, що підстави для ветування закону – формальні, і справжньою причиною для вето може бути небажання влади проводити роздержавлення ЗМІ.

«Мова видань (мабуть не вивчав гарант питання, адже не всі комунальні ЗМІ видаються українською) і набрання чинності нормативними актами (останнє внесено «з голосу»  – м'яко кажучи дивна пропозиція, але її можна було б врегулювати змінами до законодавства). От де "бояться роздержавлення" – боїмося "втратити рупор"!», - заявляє експертка.

За її словами, у пропозиціях Петра Порошенка до повторного голосування закону не враховані жодні з рекомендацій експертів Ради Європи. «Попри всі проблеми цього закону - ми все одно його підтримали. Жодну з реальних проблем, які закладені в законі, не пропонується вирішити в пропозиціях Президента! Жодної з рекомендацій експертів Ради Європи не пропонується внести в текст закону! Абсолютно надумані аргументи і темники про якесь "повторне голосування"», – наголошує Тетяна Котюжинська.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко 21 грудня повернув зі своїми пропозиціями Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» для повторного розгляду Верховною Радою. Глава держави пропонує зобов’язати реформовані ЗМІ зберігати мову видання, а також винести за рамки закону питання щодо офіційного оприлюднення нормативно-правових актів. Петро Порошенко вважає, що закон не може бути підписаний тому, що він не передбачає зобов’язання реформованих державних і комунальних друкованих ЗМІ щодо мови видання. 

Закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» був ухвалений парламентом 24 листопада.

В ОБСЄ роздержавлення ЗМІ назвали важливим кроком у просуванні свободи преси.

Редактори 150 друкованих ЗМІ вважають роздержавлення шансом побудувати незалежну від влади редакційну політику.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: "Главком"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду