Порошенко вніс пропозиції до закону про реформування друкованих ЗМІ і повернув для повторного розгляду

Порошенко вніс пропозиції до закону про реформування друкованих ЗМІ і повернув для повторного розгляду

14:11,
22 Грудня 2015
4921

Порошенко вніс пропозиції до закону про реформування друкованих ЗМІ і повернув для повторного розгляду

14:11,
22 Грудня 2015
4921
Порошенко вніс пропозиції до закону про реформування друкованих ЗМІ і повернув для повторного розгляду
Порошенко вніс пропозиції до закону про реформування друкованих ЗМІ і повернув для повторного розгляду
Автори:
Президент України Петро Порошенко 21 грудня повернув зі своїми пропозиціями Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» для повторного розгляду Верховною Радою. Глава держави пропонує зобов’язати реформовані ЗМІ зберігати мову видання, а також винести за рамки закону питання щодо офіційного оприлюднення нормативно-правових актів.

Про це йдеться в картці законопроекту.

Глава держави вважає, що закон не може бути підписаний тому, що він не передбачає зобов’язання реформованих державних і комунальних друкованих ЗМІ щодо мови видання. «За такого підходу є ризик зменшення кількості видань державною мовою. В умовах інформаційної агресії питання захисту мовно-інформаційного простору України набуває особливого значення», – йдеться у листі президента.

Президент пропонує п.2 ч.1 ст. 3, ч. 4 ст.5, ст. 7 після слів «цільового призначення» доповнити словами «мови видання».

Також законом встановлюється, що друковані ЗМІ, які здійснюють офіційне опублікування нормативно-правових актів Президента України, а також механізм реалізації положень про офіційне опублікування та набрання чинності такими нормативно-правовими актами, визначаються законом (ч. 2 ст. 1). Це положення набирає чинності 1 січня 2016 року.

З метою запобігання виникненню з дня набрання чинності наведеною нормою закону (тобто з 1 січня 2016 року) законодавчої невизначеності у питання порядку офіційного опублікування та набрання чинності указами Президент України пропонує ч. 2 ст.1 закону присвятити виключно питанням визначення сфери дії цього закону (що випливає з назви статті 1) і викласти її в такій редакції: «2. Питання щодо офіційного оприлюднення друкованими засобами масової інформації нормативно-правових актів Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також інших органів, акти яких відповідно до законодавства підлягають державній реєстрації, щодо механізму реалізації положень про офіційне опублікування та набрання чинності нормативно-правовими актами цим Законом не регулюються».

За інформацією від джерел з Адміністрації Президента, закон можуть поставити на повторне голосування вже у четвер 24 грудня.

Юрист Інституту масової інформації (ІМІ) Роман Головенко прокоментував рішення глави держави таким чином: «Сенс в зауваженнях Президента є, бо в Закон про реформування дійсно в остаточній версії додано ч. 2 ст. 1, яка зобов’язує регулювати законами оприлюднення і набрання чинності нормативно-правових актів (НПА). Але далеко не для кожного видавника НПА є відповідна норма закону, й це врегульовано підзаконними актами. Стільки змін до різних законів уже нема часу приймати до 1 січня. Тому багато НПА, які з’явилися після 1.01.16 і оприлюднені за процедурою, визначеною підзаконним актом, а не законом, просто можуть бути кимось оскаржені й визнані незаконними в адмінсудах».

Нагадаємо, закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» був ухвалений парламентом 24 листопада.

В ОБСЄ роздержавлення ЗМІ назвали важливим кроком у просуванні свободи преси.

Редактори 150 друкованих ЗМІ вважають роздержавлення шансом побудувати незалежну від влади редакційну політику.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: prportal.com.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду