Сьогодні Верховна Рада може ухвалити закон про роздержавлення

Сьогодні Верховна Рада може ухвалити закон про роздержавлення

09:52,
24 Листопада 2015
1937

Сьогодні Верховна Рада може ухвалити закон про роздержавлення

09:52,
24 Листопада 2015
1937
Сьогодні Верховна Рада може ухвалити закон про роздержавлення
Сьогодні Верховна Рада може ухвалити закон про роздержавлення
Автори:
Сьогодні, 24 листопада, у порядку денному Верховної Ради одними з перших питань містяться два медійні законопроекти, у тому числі – законопроект про роздержавлення.

Парламент планує розглянути в першому читанні законопроект № 1123 «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» та № 2766 «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо визначення передач європейського виробництва)».

Парламентський Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендував за результатами розгляду в першому читанні прийняти законопроект про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ за основу та в цілому з урахуванням пропозиції Міністерства юстиції України доповнити статтю 1 проекту закону частиною другою такого змісту: «2. Друковані засоби масової інформації, у яких здійснюється офіційне опублікування нормативно-правових актів Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також інших органів, акти яких відповідно до законодавства підлягають державній реєстрації, а також механізм реалізації положень щодо офіційного опублікування та набрання чинності нормативно-правовими актами визначаються відповідними законами».

А законопроект щодо визначення передач європейського виробництва Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендував прийняти за основу.

Нагадаємо, що законопроект № 1123 «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» передбачає роздержавлення преси: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання. Реформа є одним із зобов’язань України перед Радою Європи, її добиваються українські медійні організації. 10 листопада Верховна Рада вже вчетверте не встигла розглянути цей законопроект.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду