Мінінформполітики  спрощуватиме механізм отримання посвідки на проживання для іноземних кореспондентів

Мінінформполітики спрощуватиме механізм отримання посвідки на проживання для іноземних кореспондентів

16:35,
5 Серпня 2015
2957

Мінінформполітики спрощуватиме механізм отримання посвідки на проживання для іноземних кореспондентів

16:35,
5 Серпня 2015
2957
Мінінформполітики  спрощуватиме механізм отримання посвідки на проживання для іноземних кореспондентів
Мінінформполітики  спрощуватиме механізм отримання посвідки на проживання для іноземних кореспондентів
Автори:
Також у Міністерстві вважають, що потрібно спростити процедуру подовження терміну перебування іноземних журналістів на території України

Про це сьогодні на прес-конференції заявила заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова. Вона розповіла, що сьогодні міністерство вже сприяє отриманню посвідки на проживання для деяких іноземних, зокрема російських журналістів. «Нещодавно ми допомогли групі російських операторів, які працюють в АТО з нашого боку, отримати посвідку. В звичайному режимі це довга процедура», - зазначила пані Попова.   

Як розповів юрист міністерства Олексій Тарабукін, зараз готується проект закону про спрощення механізму перебування іноземних журналістів на території України. Він включатиме два аспекти: по-перше, це зміни до процедури отримання посвідки на проживання, а по-друге, полегшення подовження терміну  перебування для тих журналістів, які в’їхали по безвізовому режиму чи по короткостроковій візі.  

«Зараз, щоб отримати посвідку, іноземному журналісту необхідно готувати подання до Держкомтелерадіо,  який потім по лише їм відомим процедурам приймає рішення, - пояснив пан Тарабукін. -  Наша ціль – оптимізувати процес, встановити  часові рамки розгляду заяви, виписати підґрунтя для прийому чи відмови - ці повноваження будуть покладені на Мінінформполітики.  Відповідно після цього буде вироблено механізм погодження кандидатури іноземного журналіста,  наш висновок буде передаватись у міграційну службу , яка прийматиме остаточне рішення».

Інший недолік, який ускладнює роботу іноземних журналістів – труднощі з подовженням терміну роботи в Україні на більше ніж 90 днів.   «Немає конкретного правового обґрунтування, яке б дозволяло іноземним кореспондентам аргументувати, чому вони мають продовжити роботу. Ми будемо готувати точкові зміни до законодавства, де будуть виписані причини для цього», - зазначив Олексій Тарабукін.

Тетяна Попова розповіла, що Мінінфомполітики також сприяє отриманню українського громадянства декільком російським журналістам, зокрема так було із режисером Крістіаном Жерегі , який воював добровольцем у зоні АТО.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає необхідним відкриття постійних корпунктів ключових іноземних інформаційних агентств та ЗМІ в Україні.  Він назвав це одним із трьох основних завдань міністерства. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: yak-prosto.com/
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду