Журналісти зобов'язані захищати свої джерела - мережа саморегулюючих організацій у ЗМІ
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Журналісти зобов'язані захищати свої джерела - мережа саморегулюючих організацій у ЗМІ
Такий висновок було зроблено після дискусії під час міжнародної зустрічі саморегулюючих медійних організацій в рамках спільного проекту ЄС та Ради Європи «Сприяння професіоналізму і відповідальній журналістиці та підтримці органів саморегуляції в ЗМІ», що відбувається сьогодні, 3 липня, в Тбілісі.
Як виявилось, законодавство майже всіх країн - учасників зустрічі - містить правові норми про те, що журналісти мають право не розголошувати свої джерела. Тільки в Грузії - це обов'язок медійників. Учасники розповіли про випадки, коли слідчі органи вимагають у журналістів розкрити викривачів. Проте журналістам переважно вдається відстояти своє право.
Та все ж викривачі у більшості випадків залишаються незахищеними, бо якщо їхнє ім'я буде розкрито в інший спосіб, то вони зазвичай втрачають роботу.
За словами голови Єреванського прес-клубу Бориса Навасардяна, треба лобіювати законодавчі зміни, бо існуючі норми часто розкидані по різних законах і не узгоджуються між собою.
«Треба домагатися особливих умов для журналістів як свідків. Наразі такі умови у Вірменії мають тільки лікарі та адвокати. Крім того, я вважаю, що незважаючи на існуюче законодавство, журналістів треба зобов'язувати не розголошувати свої джерела», - сказав він.
Представник Грузії Звіад Корідзе зазначив, що захист джерел інформації є дуже важливим фактором для журналістів. «Якщо викривачі перестануть довіряти журналістам, то ми втратимо один із ключових факторів професії», - зазначив він.
На думку члена Комісії журналістської етики (Україна) Світлани Остапи, захист джерел інформації особливо важливий в інтересах суспільства, яке бореться з корупцією.