Іномовлення має функціонувати як мультимедійна платформа - експерти

Іномовлення має функціонувати як мультимедійна платформа - експерти

12:01,
20 Червня 2015
4927

Іномовлення має функціонувати як мультимедійна платформа - експерти

12:01,
20 Червня 2015
4927
Іномовлення має функціонувати як мультимедійна платформа - експерти
Іномовлення має функціонувати як мультимедійна платформа - експерти
Автори:
Закон про іномовлення потрібен, але розроблений Міністерством інформаційної політики України і представлений днями на обговорення проект «Про Систему іномовлення України» має багато вад і не відповідає сучасним викликам. Таку думку висловили учасники експертного «круглого столу» «Правові основи організації та принципи діяльності іноземного телебачення і радіомовлення України», організованого ГО «Телекритика» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США.

В обговоренні проблематики створення системи іномовлення в Україні взяли участь політики, юристи, медіаексперти та представники галузевих медіаорганізацій, зокрема, перший заступник міністра інформаційної політики Артем Біденко,  народний депутата, голова підкомітету з питань телебачення і радіо Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Дмитро Стеценко, головний консультант секретаріату парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Людмила Блищик, генеральний продюсер телеканалу Ukraine today Тетяна Пушнова, директор ТО«Всесвітня служба радіомовлення України» НКРУ Жанна Міщерська, голова правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова, голова правління ГО «Телекритика»Наталія Лигачова,  виконавчий директор ГО «Телекритика» Діана Дуцик, виконавчий директор НАМ Катерина М'ясникова, медіаюристи Роман Головенко (ІМІ)та Ігор Розкладай (ІМП)та інші.

Основні зауваження учасників експертного обговорення стосувалися концептуальних речей. Заради чого створюється іномовлення, якою буде його аудиторія і як здійснюватиметься дистрибуція виробленого контенту - від відповідей на ці питання залежатиме, якою буде програмна політика каналу, вважає більшість експертів. Розроблений проект закону не дає відповіді на ці питання.

Представлений проект закону «Про Систему іномовлення України» передбачає створення каналу іномовлення на базі існуючих УТР та БТБ. Проте в ході дискусії деякі експерти звертали увагу на те, що для промоції України у світі ефективнішим було би створення продакшну, який би постачав контент для великих світових інформаційних агентств та інших ЗМІ, а не створення каналу, аудиторія якого виглядає поки що доволі розмито.

Також висловлювалися сумніви, чи  такий канал має підпорядковуватися Міністерству інформаційної політики.

Жанна Міщерська, директор Всесвітньої служби радіомовлення України НРКУ, звернула увагу на те, що в системі іномовлення розробники проекту закону ніде не згадують про радіо. Інші експерти зауважили, що не можна розвивати іномовлення лише як телевізійний канал - потрібно говорити про сучасні способи поширення контенту, у тому числі й онлайн. Тому іномовлення мало би бути мультиплатформним.  

Детальний виклад дискусії буде опубліковано на сайті MediaSapiens найближчим часом.  

Раніше «Телекритика» повідомляла про плани влади створити потужний канал українського іномовлення на базі УТР, ТОВ «Банківське телебачення» (БТБ) та каналу «Перший Ukraine», який належить Національній телекомпанії України. 18 грудня  2014 року у  парламентському Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики відбулася  нарада з напрацювання концепції іномовлення, під час якої експерти дійшли згоди, що мовлення на зарубіжну аудиторію має регулюватися окремим законом.

ГО «Телекритика» висловлює подяку НСЖУ, в приміщенні якої відбувся експертний «круглий стіл», за підтримку цього заходу.

Проект здійснюється за фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду