У Туреччині хочуть стягувати податки із Facebook та Twitter
На думку прем’єр-міністра країни Реджепа Таїпа Ердогана, всі компанії, що володіють соціальними мережами і працюють у Туреччині, повинні мати офіс у країні та платити податки.
Турецька влада порахувала, що Twitter заробляє на рекламі у їхній країні 35 мільйонів доларів, але не сплачує із цієї суми місцевих податків.
Віце-президент Twitter Колін Кровель (Colin Crowell) та інші представники компанії мали офіційні зустрічі в турецькому уряді. Зясувалося, що влада країни хоче не лише оподаткувати доходи соціальної мережі, але й змусити блокувати аккаунти відповідно до рішень турецьких судів.
Агенція Reuters із посиланням на анонімне джерело у турецькій владі повідомляє, що Twitter вже погодився на такі умови. В офіційному повідомленні щодо консультацій ішлося про таке: “Після презентацій дві сторони цілком порозумілися і вирішили розвивати співпрацю у майбутньому”.
Туреччина є не першою країною, що вимагає оподаткування американської технічнологічної компанії. Тривалий час такі розмови ведуться у Європі щодо Google, Amazon та інших. Деякі американські компанії мають штаб-квартири у країнах де податкові ставки є нижчими, наприклад Ірландії та Люксембургу.
21 березня влада Туреччини заблокувала доступ до Twitter по всій території країни. Це відбулося через кілька годин після того, як прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, виступаючи на мітингу, пригрозив знищити цю соціальну мережу. 27 березня заблокували також відеохостинг YouTube.
Таким заявам глави турецького уряду передувала низка корупційних скандалів, інформація про які активно поширювалася в інтернеті.