У Німеччині суд підтвердив право на компенсацію постраждалим від витоку даних у Facebook
У Німеччині суд підтвердив право на компенсацію постраждалим від витоку даних у Facebook
Німецький суд постановив, що користувачі фейсбуку, чиї дані були незаконно отримані у 2018 і 2019 роках, мають право на компенсацію. Про це повідомляє Reuters із посиланням на рішення німецького суду.
Як повідомляє видання, федеральний суд ухвалив рішення, за яким втрата контролю над своїми даними в інтернеті є підставою для відшкодування збитків навіть за відсутності доказів конкретних фінансових втрат.
Справа стосувалась позову кількох тисяч користувачів фейсбуку в Німеччині, які вимагають компенсації від компанії — власниці соцмережі Meta за недостатній захист їхніх даних через злам їхніх акаунтів.
Загалом від витоку даних у 2016–2017 роках постраждали близько шести мільйонів людей у Німеччині.
Суд нижчої інстанції в Кельні відхилив позови, де вимагалась компенсація в розмірі 1000 євро.
Тепер же Федеральний суд Німеччини зобов’язав суд нижчої інстанції визначити, чи були умови використання фейсбуку прозорими та зрозумілими і чи була згода користувачів на використання їхніх даних добровільною.
Нагадаємо, що у квітні 2021 року стало відомо, що на хакерському форумі у вільний доступ виклали особисті дані більш ніж 533 млн користувачів фейсбуку, в тому числі номери телефонів, біографічні дані та адреси електронної пошти.
Найбільше від «зливу» даних постраждали користувачі зі США (більше 32 млн), Великої Британії (11 млн) та Індії (6 млн). Загалом витік торкнувся користувачів зі 106 країн.
За даними експерта з кібербезпеки Synack Дейва Вокера, у мережі з’явилися дані засновника компанії Facebook Марка Цукерберга. Зокрема, в доступі є номер його телефону, інформація про шлюб, дату народження, місцезнаходження.
Пізніше у Facebook заявили, що витік даних 533 млн користувачів соціальної мережі стався не внаслідок хакерської атаки, а через так званий вебскрапінг.
Фото: Flickr