Суд взяв під варту директорку компанії, яка передавала дані з камер спостереження в Україні на сервери, пов’язані з ФСБ
Суд взяв під варту директорку компанії, яка передавала дані з камер спостереження в Україні на сервери, пов’язані з ФСБ
Солом’янський районний суд міста Києва ухвалив узяти під варту (з правом внесення застави) директорку компанії «Трассір ЄС». Як раніше з’ясували журналісти «Схем», компанія роками постачала в Україну камери відеоспостереження, які передавали дані на сервери в Росії, пов’язані зі спецслужбами РФ. Про це повідомляє dev.ua.
Як ідеться у справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень, 14 квітня 2022 року громадянка України — директорка ТОВ «Трассір ЄС» — вступила у змову з громадянином Росії «з метою подальшого провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, шляхом продажу на території України товарів російського походження».
Повідомляється, що вона «діяла умисно і з корисливих мотивів», усвідомлюючи протиправність своїх дій та їх наслідки для подальшого розвитку України, виходячи з геополітичних інтересів Росії, з метою підтримки держави-агресора та завдання шкоди суверенітетові, територіальній цілісності і державній безпеці України.
У справі стверджується, що діяльністю української компанії «Трассір ЄС» повністю керує співвласник російської компанії «ДССЛ-Первый», який народився в Горьковській області РФ і має паспорт громадянина Росії. За його вказівками формується цінова політика для продажу систем відеонагляду Trassir на території України.
Крім того, він визначає перелік пріоритетних клієнтів для ТОВ «Трассір ЄС» і вимагає від працівників української компанії дотримуватися заходів конспірації. Зокрема їх змушують видаляти листування з працівниками «ДССЛ-Первый», користуватися при спілкуванні з ними корпоративними каналами зв’язку, приховувати від клієнтів походження продукції тощо. «ДССЛ-Первый» також надавав «Трассір ЄС» своє програмне забезпечення.
Керівницю підозрюють у «провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором». Суд ухвалив узяти директорку «Трассір ЄС» під варту терміном на 60 днів з правом внести заставу в розмірі 60 560 грн.
Нагадаємо, в грудні 2023 року проєкт «Схеми» з’ясував, що в Україні встановлені тисячі камер відеоспостереження з програмним забезпеченням від російського виробника Trassir, які роками передавали інформацію на сервери, що розташовані в Росії і належать компаніям, пов’язаними із ФСБ і МВС РФ. Ці камери масово закуповували і державні підприємства, і приватний бізнес, і пересічні українці для встановлення у своїх приватних оселях.
Використання цієї російської технології українська держава обмежила лише 27 лютого 2022 року, заблокувавши доступ до мільйонів російських IP-адрес. Однак завдяки VPN передавати дані можна й надалі.
Одним із ключових постачальників в Україні російської компанії DSSL, якій належить бренд Trassir, є фірма «Трассір ЄС». У фірмі тоді сказали журналістам, що розірвали угоду з Trassir у квітні 2023 року, проте вже співпрацюють з румунською компанією AziTrend, що також постачає софт Trassir.
Фото: ілюстративне / «Децентралізація»