Журналісту Алі Ферузу суд дозволив виїхати з Росії

Журналісту Алі Ферузу суд дозволив виїхати з Росії

13:10,
2 Лютого 2018
1697

Журналісту Алі Ферузу суд дозволив виїхати з Росії

13:10,
2 Лютого 2018
1697
Журналісту Алі Ферузу суд дозволив виїхати з Росії
Журналісту Алі Ферузу суд дозволив виїхати з Росії
Автори:
Московський міський суд вирішив призупинити видворення з Росії журналіста «Новой газеты» Алі Феруза. Йому також дозволено виїхати в іншу країну.

Згідно з рішенням суду, Феруз до від’їзду повинен перебувати в установі тимчасового утримання іноземних громадян, де він провів останні кілька місяців. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Журналіст є громадянином Узбекистану й три роки він намагався отримати статус біженця в Росії, проте в МВС Росії йому відмовляли. Журналіст є автором ряду гострих статей про становище мігрантів у столиці. На думку колег Феруза та за оцінками правозахисної організації Amnesty International, у разі депортації в  Узбекистан йому загрожує ув’язнення та тортури. Алі Феруз був затриманийполіцією у серпні 2017 року за «адміністративні правопорушення», які передбачають безумовну депортацію до Узбекистану.

Втім, рішення  про депортацію Феруза було призупинене через розгляд його скарги в Європейському суді з прав людини.  22 січня Верховний суд скасував рішення про видворення та передав справу Феруза знову на розгляд.

«Новая газета», з якою співпрацював Феруз, нещодавно була оштрафована на 400 тис. рублів (понад 198 тис. гривень) за незаконне притягнення до трудової діяльності іноземного громадянина.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Новая газета
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду