У Києві покажуть виставку «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Києві покажуть виставку «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей»
11 жовтня в Києві відбудеться відкриття виставки «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей», до якої ввійшли записи, малюнки та особисті речі чотирнадцятьох українських дітей і підлітків, які стали свідками війни. Про це повідомила пресслужба проєкту.
Відвідати виставку в цей день з 12:00 до 20:00 запрошують усіх охочих. Вона пройде за адресою вул. Десятинна, буд. 12 (ArtHall D12). У переддень офіційного відкриття також відбудеться закритий передпоказ до Дня ментального здоров’я.
«Презентація щоденників у Києві — це ще один спосіб пролити світло на глибоку травму, яку переживає молоде покоління українців через війну. Та водночас звернутися до української молоді зі щирим проханням не замикатися в собі наодинці з важкими думками. Ваш досвід важливий, ваш голос має бути почутим», — зазначила ініціаторка проєкту, візіонерка Христина Храновська.
Виставка «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей» триватиме у Києві до 25 жовтня.
Проєкт реалізується за підтримки ЮНІСЕФ, Благодійного фонду «Діти Героїв», Благодійного фонду «Голоси дітей», Платформи «Тю» та МЗС України. Основні медіапартнери: «Суспільне Новини» і «Суспільне Культура».
Нагадаємо, офіційне відкриття в рамках проєкту «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей» відбулося в серпні цього року в Амстердамі. Відкриття виставки відвідали посли України, США, Боснії та Герцеговини, Японії та Литви, а модераторкою заходу стала українська телеведуча Катерина Осадча.
Детальніше про те, як відбулось відкриття виставки та як склалася доля дітей, чиї щоденники були презентовані в Амстердамі, — читайте в інтерв'ю ініціаторки проєкту Христини Храновської для MediaSapiens.
У межах проєкту 16 та 17 вересня мисткиня Алевтина Кахідзе також провела в Будинку Анни Франк воркшоп для дітей «Малюючи мапу від минулого до майбутнього». В ньому взяли участь 40 українських дітей-мігрантів віком 10–16 років, які наразі проживають у Нідерландах.
Їм розповіли, як 15-річна Анна Франк вела щоденник під час Другої світової війни, а після цього Алевтина Кахідзе провела дітей через інтерактивну мистецьку сесію. Завдяки спеціальній книжці-розмальовці діти могли порівняти історію Анни зі своїми розповідями про війну.
- Читайте також: «Світ нам співчуває, але не вірить, що ці жахіття справді відбуваються з нашими дітьми»
Фото надала пресслужба проєкту «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей»