Аналітики Атлантичної ради дослідили, як пропаганда готувала росіян до вторгнення в Україну
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Аналітики Атлантичної ради дослідили, як пропаганда готувала росіян до вторгнення в Україну
Атлантична рада (Atlantic Council) опублікувала доповідь про російську пропаганду в період з 2014 року й до початку повномасштабної війни. Аналітики описали найбільш поширені твердження про Росію, Україну та Захід у провладних російських медіа. Про це пише «Медуза» із посиланням на доповідь Атлантичної ради.
Автори доповіді проаналізували 9 тисяч публікацій проєктів StopFake и EUvsDisinfo, які роблять фактчекінг матеріалів російської пропаганди. На основі цих даних було складено перелік із 367 пропагандистських тверджень про Україну, які поширювали 14 великих російських ЗМІ.
Серед найбільш популярних тверджень такі: «українська армія і добровольчі батальйони проявляють жорстокість»; «Україна перетворилась на державу, яка не відбулась, після того, як пішла за Європою»; «українці — нацисти»; «реформи в Україні спрямовані проти росіян»; «Росія — не агресор»; «Україна підтримує тероризм».
При цьому аналітики звернули увагу, що теза «Україна перетворилась на державу, яка не відбулась, після того, як пішла за Європою» з’явилася у 2016 році. Тоді ж російські медіа почали писати про те, що «Україна готується до війни».
Окремо автори доповіді дослідили, що писали пропагандистські ЗМІ безпосередньо перед повномасштабним вторгненням РФ. Для цього вони проаналізували понад 10 тисяч публікацій російських провладних медіа у період з 16 грудня 2021-го до 24 лютого 2022-го.
«Росія хоче миру», «У Росії є моральні зобов’язання щодо захисту регіону», «Україна — агресор», «Захід створює напругу у регіоні», «Україна — маріонетка Заходу» — такими, згідно із висновками аналітиків, були найбільш популярні твердження напередодні вторгнення.
Матеріали доповіді аналітиків Атлантичної ради наочно демонструють, що РФ готувалася до агресії проти України. Ці матеріали можуть бути використані після завершення війни для обґрунтування звинувачень на адресу країни-агресора і тих, хто сприяв підготовці злочинів проти України.
Фото: скріншот / YouTube