Редакцію журналу наукової фантастики Clarkesworld заспамили творами, які згенерував штучний інтелект
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Редакцію журналу наукової фантастики Clarkesworld заспамили творами, які згенерував штучний інтелект
Clarkesworld, відомий літературний журнал, який публікує твори у жанрі наукової фантастики та фентезі, існує вже 17 років. Нерідко його автори міркують у своїх текстах про те, як еволюція футуристичних технологій вплине на наш світ. Але те, в якому становищі зараз опинилось це видання, саме по собі може бути науково-фантастичною історією: редакція просто потонула у кількості надісланих до нього коротких оповідань, які начебто різні автори пропонують виданню для публікації. Насправді всі ці тексти створені за допомогою інструментів штучного інтелекту. Про це йдеться у матеріалі Techcrunch.
Раніше Clarkesworld мав репутацію журналу, відкритого для співпраці із потенційними авторами. Але тепер, коли обсяг текстів, які отримує редакція вийшов з-під контролю, головред і видавець Ніл Кларк вирішив призупинити прийом оповідань.
За словами Кларка, до початку цього року кількість спам-повідомлень (тобто текстів, які не були створені у звичайний спосіб людиною) ніколи не перевищувала 25 на місяць. А тепер, коли можливості використання ШІ стають все більш доступними, редакція Clarkesworld лише протягом лютого отримала понад 500 спам-повідомлень. Загалом же протягом 2022 року до редакції надіслали близько 11500 текстів, які були створені за допомогою ШІ.
Як і у випадку дискусій про те, чи можна вважати згенеровані твори мистецтвом, щодо якості текстів, які продукують програми, також є певні сумніви.
Ніл Кларк вважає, що ці історії просто не годяться для публікації у журналі. Алгоритми генерування тексту аналізують шаблони у великих масивах даних і нібито прагнуть виправдати сподівання та відтворити певні стереотипи. Через це тексти, створені за допомогою ШІ, здаються нецікавими, передбачуваними та навіть нудними.
Потік заявок, який отримувала редакція, походить не від ботів — Кларк вважає, що це справжні люди, які намагаються швидко заробити гроші з мінімальними зусиллями. З аналогічним явищем стикнувся й Amazon, де спостерігається різке зростання кількості створених штучним інтелектом електронних книг, виданих самостійно.
«Більшість матеріалів, які ми отримували останнім часом, не надходять від спільноти наукової фантастики, — каже головред Clarkesworld. — Вони надходять від людей, які стежать за різноманітними блогами, каналами на YouTube або у TikTok, і вони просто створюють щось і надсилають це в надії швидко заробити».
Наразі редакція Clarkesworld міркує над тим, як подолати цю нову проблему, тому поки що не повідомляє, коли знову буде готова приймати нові оповідання від авторів.
Фото: скріншот / YouTube