Київ та чотири області повертаються до графіків стабілізаційних відключень світла
Київ та чотири області повертаються до графіків стабілізаційних відключень світла
З понеділка, 5 грудня, Київ, а також Київська, Одеська, Дніпропетровська та Донецька області повертаються до графіків стабілізаційних відключень електроенергії.
Про це повідомили в регіональних філіях ДТЕК Києва, Київщини, Одещини, Дніпропетровщини та Донеччини.
Однак у компанії наголосили, що ситуація в енергосистемі лишається складною.
«Просимо з розумінням поставитися до можливих відхилень, які можуть виникати для балансування енергосистеми. Робимо все можливе, щоб їх було якомога менше», — заявили в ДТЕК.
Ще 2 грудня виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в етері телемарафону пояснював, що Україна може повернутися лише до планових відключень світла після збільшення потужностей у системі та в разі відсутності нових обстрілів. Він прогнозував, що для збільшення потужності в системі необхідні не дні, а тижні.
Гендиректор енергопостачальної компанії Yasno Сергій Коваленко ввечері 4 грудня пояснив, що низці регіонів України вдається повернутися до графіків стабілізаційних відключень електроенергії завдяки під'єднанню в енергосистему нового обсягу потужності.
За словами Коваленка, до атак 23 листопада дефіцит в енергосистемі був пов'язаний в основному з мережами, особливо для центральних областей. А після атак 23 листопада додався ще й генераційний дефіцит.
«Наші електростанції не виробляли достатньо енергії. Але енергетикам вдалося підключити в систему новий об‘єм потужності — додаткові блоки атомної та теплової генерації, так що є змога повернутися до стабілізаційних графіків у Києві. У деяких регіонах це уже зробили», — написав він у фейсбуці.
Так само, за словами гендиректора, вдалося відновити декілька ліній і підстанцій. Це означає, що мережеві обмеження знижені, а електроенергію можна ефективно доставляти до більшої кількості клієнтів, пояснив він.
Як повідомляв «Детектор медіа», за даними Укренерго, станом на 27 листопада виробники електроенергії покривали майже 80% потреб споживання, яке поступово зростає через похолодання. З цих 80% критична інфраструктура споживала лише близько 10%, решта електроенергії використовується для електропостачання споживачів.
28 листопада по всій Україні запровадили екстрені аварійні відключення світла. Через аварійні відключення блоків на кількох електростанціях та погіршення погоди дефіцит в енергосистемі склав 27%.