Щоб приховати поразки, окупанти намагаються блокувати засоби комунікації – Держспецзвʼязку
Щоб приховати поразки, окупанти намагаються блокувати засоби комунікації – Держспецзвʼязку
Окупанти прагнуть позбавити звʼязку українців, попереджають у Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України. Це ще одна інформаційно-психологічна операція, яку проводить ворог з метою посіяти паніку, страх та поширити дезінформацію, йдеться у повідомленні Держспецзвʼязку у телеграм-каналі.
Таким чином ворог намагається приховати інформацію про ганебну поразку, яку Збройні cили України завдають окупантам, зазначається в публікації.
За цією інформацією, російські силовики чинять диверсії на обʼєктах телекомунікаційної інфраструктури, здійснюють авіаракетні удари та використовують засоби радіоелектронної боротьби.
Тим часом українські оператори та провайдери продовжують забезпечувати українців звʼязком. Приміром, у Мелітополі на Запоріжжі Vodafone за добу забезпечив покриття абонентів з 0% до 90%, а «Київстар» покращує ситуацію у Чернігові. Також Україні працює національний роумінг, який дозволяє підключатися до мереж іншого оператора, не змінюючи номер телефону.
«Укртелеком» відновив надання інтернет-послуг абонентам у Генічеську, Каланчаку, Скадовську, Асканії-Новій, селищах Чаплинка, Іванівка та Нижні Сірогози на Херсонщині. У Запорізькій області компанія відновила надання послуг у місті Енергодарі.
Середня доступність районних вузлів зв’язку «Укртелекому» складає 80%, відзначають у Держспецзвʼязку. При цьому через пошкодження мережі у деяких областях цей показник низький: у Луганській він на рівні 4%.У Чернігівській області послуги не надаються. Компанія працює над якомога швидшим відновленням роботи мережі та наданням послуг.
Мобільний оператор 3Моб надає всі послуги в роумінгу в мережі Vodafone Ukraine, голосові та СМС послуги в роумінгу в мережах Lifecell та «Київстар».
Нагадаємо, 28 лютого до України прибула перша партія терміналів Starlink. Поки що інтернетом від Ілона Маска зможуть скористатися представники об’єктів державної інфраструктури. Детальніше про це читайте у статті Гали Скляревської.
Ілюстрація: ArmyInform