В Азербайджані соцмережі не вбивають, а рятують журналістику – блогер

Фото:, Facebook

Про це він сказав на на Другій медіа-конференції Східного партнерства, яка відбувалася 13 вересня в Києві.

«Дуже часто ми чуємо слова про те, що соцмережі вбивають журналістику. У нас геть інша ситуація. В Азербайджані соцмережі рятують журналістику і журналістів. Адже в нас активно закриваються газети та сайти. Без роботи лишаються багато відомих, досвідчених журналістів. Вони йдуть з професії в піар чи інші сфери. Але журналістика – це в першу чергу покликання. Тож багатьох із нас Facebook врятував – тут ми можемо продовжувати оперативно ділитися важливою інформацією, висловлювати свою думку, аналізувати події, хоча й не отримувати за це зарплату. Коли в мене питають, яке в нас найпопулярніше медіа, я кажу “Facebook”, і це не іронія», - розповів він.

Гамід Гамідов зазначив, що саме Facebook має найбільшу популярність в його країні. За його словами, з майже 10 мільйонів населення близько Азербайджану близько 2 зареєстровані в цій соціальній мережі.

«Тож нашим медіа не треба виборювати популярність у соціальних мереж, ми їм вдячні за можливість вільно висловлюватися», - зазначив блогер.

Проте пан Гамідов уточнив, що нерідко азербайджанські блогери й у Facebook утримуються від коментування гострих тем, побоюючись за свою безпеку.

Раніше Гамід Гамідов 15 років пропрацював в азербайджанських ЗМІ. Зараз на його сторінку в Facebook підписано майже 12 тисяч осіб. У 2013 році MediaSapiens передрукував його резонансний пост з 36 побажаннями президенту Ільхаму Алієву, серед яких було побажання жити в іншій країні.

Нагадаємо, цього року азербайджанський блогер Мехмат Гусейнов отримав два роки в’язниці за «наклеп» на поліцію. Крім того, суд в Азербайджані визнав журналіста Ніджата Амірасланова винним в опорі поліції і присудив йому 30 днів арешту.

Днями президент Азербайджану Ільгам Алієв помилував російського блогера Олександра Лапшина, якого в липні засудили до трьох років ув'язнення за відвідування Нагірного Карабаху без дозволу влади Азербайджану. Напередодні Лапшин намагався накласти на себе руки, проте в'язничні наглядачі змогли запобігти спробі суїциду.

comments powered by Disqus