Російський суд оштрафував двох людей за неправдиві повідомлення у WhatsApp

images.indianexpress.com

TJournal повідомляє, що двох жительок Амурської області Тетяну Тушкіну та Олену Селезньову оштрафували за законом про фейкові новини. Вони у групах месенджера WhatsApp — «Проблемы района. Наболевшее», «Старый Февральск», «Наша семья», «Февральские объявления» —  викладали повідомлення, що ґрунти після повені містять ціаніду у два-три рази більше за норму. Джерело цього повідомлення невідоме.

Експертиза Центру лабораторного аналізу Далекого Сходу РФ не показала збільшення концентрації отрути.

Жінки визнали свою провину і пояснили, що отримували ці повідомлення від невідомих користувачів, хвилювалися за рідних та хотіли попередити їх про можливу небезпеку. Селемджинский районнного суд оштрафував двох жінок на 15 тис. рублів (5,6 тис. гривень).

Нагадаємо, у серпні-вересні на Далекому Сході Росії евакуювали жителів міст і сіл через повені — зріс рівень води у річці Амур. Понад 4,6 тисячі будинків в Амурській області, Хабаровському краї і Єврейському автономному регіоні були пошкоджені водою.

Закон проти фейків у Росії ухвалили у березні цього року. Максимальний штраф — 1,5 млн рублів (близько 619,4 тисяч гривень).

Нещодавно у Росії блогера засудили до 5 років ув’язнення за допис у твіттері.

 

comments powered by Disqus