Instagram і Snapchat повністю відмовились від гіфок через скандал з расизмом

TechCrunch

Як пише TechCrunch, соцмережі почали співпрацювати з платформою Giphy. Користувачі могли обрати анімовану картинку з Giphy й додати її до свого посту в розділі «історії». Завдяки такому партнерству Giphy змогла залучити 150 мільйонів доларів інвестицій і вирішила робити власні gif-анімації зі знаменитостями.

Однак нещодавно користувачка Ліана Аугмонт (Lyauna Augmon) виклала у Twitter скріншот з образливою расистською анімацією, яку вона випадково знайшла за ключовим словом «злочин» (crime).

 

Gif-анімація з лічильником смертей темношкірих людей, яка стала причиною для обурення.

У відповідь Giphy оприлюднила офіційну заяву компанії, в якій звернула увагу, що правилами платформи заборонено публікувати будь-який контент, який є образливим, непристойним або вульгарним. Компанія також повідомила, що расистська картинка, яка стала причиною для скандалу, була видалена. Проте скріншоти з картинкою поширилися вмережі.

Однак Instagram і Snapchat вирішили відмовилися від функції додавання анімацій з Giphy на той час, поки платформа  проводить розслідування інциденту. Поки не відомо, чи відновлять компанії співпрацю.

Наприкінці 2017 року Giphy опублікувала перелік найпопулярніших анімацій на цій платформі. Найпопулярною картинкою виявилась робота американської художниці Анни Храковець (Anna Hrachovec) з гномом, який в’яже сердечка з ниток - її переглянули 340 млн. разів.

comments powered by Disqus