Google хоче зробити SMS для користувачів Android безкоштовними

Androidcentral

З появою месенджерів послуга SMS почала стрімко втрачати популярність у багатьох країнах. Поступово деякі оператори стільникового зв’язку навіть перестали включати послугу sms деяких тарифних планів. З іншого боку, відправляти без інтернету повідомлення поки можливо не завжди.

У компанії Google вирішили, що треба надати користувачам Android можливість обмінюватися безкоштовними повідомленнями навіть без підключення до інтернету. Це стане можливим завдяки освоєнню стандарту передачі текстових повідомлень RCS, пише Androidcentral.

RCS-повідомлення — своєрідний аналог iMessage від Apple, який дозволяє писати безкоштовні повідомлення при наявності інтернету, а за його відсутності — відправляти платні SMS-повідомлення. Єдина відмінність RCS-повідомлень в тому, що вони будуть безкоштовними завжди незалежно від наявності зв'язку з інтернетом, і також незважаючи на те, що їх проведенням опікуватимуться оператори зв'язку.

Google вже давно веде роботу по освоєнню стандарту RCS, але до сих пір не впровадила його через проблеми із захистом: повідомлення, які передаються в рамках RCS, не захищені шифруванням, а значить, можуть бути перехоплені третіми особами, що в умовах сучасних вимог до безпеки є серйозним приводом для відмови від технології. Але, як повідомив директор Google по продукту Саназ Ахарія, компанія знайшла спосіб забезпечити приватність користувачів при спілкуванні за допомогою RCS, який буде реалізований найближчим часом.

RCS-повідомлення будуть доступні на будь-якому Android-смартфоні без необхідності встановлювати сторонні додатки. На відміну від iMessage, який визначає стандарт повідомлення автоматично, Google дозволить користувачам зможуть вручну вибирати, яким стандартом скористатися: RCS або SMS в залежності від того, чим користується їх співрозмовник.

З одного боку, Google прагне забезпечити таємницю листування користувачів, а з іншого — RCS-повідомлення поки що не будуть захищені наскрізним шифруванням. Це означатиме, що за певних обставин оператор зможе прочитати переписку і за необхідності передати її владі.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Shazam на Android зможе розпізнати музику, яка грає в навушниках.

comments powered by Disqus