В Україні з’явився веб-сайт для історичного лікбезу

Метою проекту, як зазначено на сайті, є створення багатомовного інтернет-ресурсу, на якому б містився достатній обсяг інформації стосовно історії України, формування української держави, витоків українсько-російських конфліктів та ін.

«Події 2013-2014 рр. показали, що широкі маси громадян України (в першу чергу) та іноземці мало знають не лише про те, що таке “Україна”, але і, очевидно, про те, “чим Україна відрізняється від Росії”, “в чому різниця історичних позицій України та Росії на фоні їхнього протистоянння”, “як сформувалася українська ідентичність та український народ”, “як і на яких підставах сформувалася українська територія”, - йдеться в описі мети проекту. – Звичайний патріотизм має бути підкріплений надійними джерелами та фактами, які можна використовувати як для свого усвідомлення, так і для “ідеологічних дискусій”».

Автори зазначають, що їхній проект розрахований на широку аудиторію (а не лише істориків) та планується як багатомовний. Спершу матеріали публікуватимуться російською мовою, оскільки в неї більша аудиторія. Після цього статті перекладатимуться українською, згодом – «західними» мовами.

Ініціатори проекту відразу описують ідеологію свого сайту. Вони пишуть, що Україна – є «демократичним суспільством і не намагається створити собі, як в Росії, “офіційну історію”, що вбивається в голови громадян потужною державною пропагандистською машиною». За словами авторів сайту, їхнє бачення історії багато в чому альтернативне, плюралістичне, але при цьому все ж українське.  

На сайті вже активно публікуються статті про період 1917–1921 рр, історію Криму та інше. Можна також знайти історичні документи та карти.

comments powered by Disqus