Українська «Вікіпедія» лідирує за кількістю новостворених статей у світі

WIKIPEDIA/THE ATLANTIC

За кількістю новостворених публікацій мовна версія лідирує вже другий місяць поспіль, зазначається в блозі її редакторів «Вікі: медіа і технології».

За листопад автори української «Вікіпедії» створили 21104 статті. Після української версії за цим критерієм йдуть англійська, арабська, південна азербайджанська та німецька «Вікіпедії». У середньому за день українські вікіпедисти публікують 703 нові статті.

Відвідуваність версії онлайн-енциклопедії українською мовою в листопаді досягла рекордного рівня у 67,6 млн переглядів сторінок за місяць. Це 19-й показник у світі.

Число активних зареєстрованих редакторів – тобто тих, які зробили хоча б одну правку у листопаді, становило 2 934 людини Це на 5,6 % перевищує показник листопада минулого року.

Нагадаємо, в вересні кількість переглядів української «Вікіпедії» у вересні перевищила 50 млн. А в травні редактори української «Вікіпедії» виявилися п'ятими за активністю в світі. 

«Детектор медіа» публікував інтерв'ю з засновником ГО «Вікімедіа Україна», активним вікіпедистом Юрієм Пероганичем, в якому він розповів про ієрархію редакторів віртуальної енциклопедії та протистояння в поглядах, найбільш контраверсійні статті й чому українці досі більше читають російськомовну версію.

comments powered by Disqus