У Росії з’явиться новий інтернет-проект для пропаганди за кордоном

mediananny.com

Про це повідомляє РБК із посиланням на три анонімні джерела, близькі до «Россия сегодня». За інформацією видання, інтернет-проект запустять у листопаді. Він може об’єднати десятки сайтів іноземними мовами. Наразі проект має робочу назву «Супутник».

Прес-служба агентства «Россия сегодня» підтвердила, що планується запуск нового продукту, однак подробиць не розкрила.

Презентація нового сайту для офіційних осіб, керівників російських і зарубіжних компаній із назвою «Відкриття нової ери іномовлення» запланована на 10 листопада. Її проведуть гендиректор «России сегодня» та головний редактор «России сегодня» - Дмитро Кисельов та Маргарита Симоньян. Журналістів на прес-конференцію запросять пізніше.

За інформацією одного із джерел РБК, буде створене, по суті,  «нове інформагентство», що об'єднає кілька десятків іншомовних сайтів у різних територіально-мовних доменних зонах. Працюватиме воно на закордонну аудиторію.

Двоє інших джерел повідомили, що робоча назва проекту – «Супутник» і він також використовуватиме потужності радіокомпанії «Голос Росии», яка входить до складу агентства «Россия сегодня». За іншою версією – будуть залучені ресурси телеканалу RT.

РБК зауважує, що під назвою Sputnik у реєстрі Роскомнагяду 29 травня 2014 були зареєстровані два медіа, а саме: радіоканал та інформагентство. Засновником обох є агентство «Россия сегодня». Обидва ЗМІ розповсюджуються на РФ та зарубіжні країни. Переліку країн поширення в реєстрі немає, однак перелічуються мови, якими здійснюватиметься мовлення. Всього у переліку 45 мов, серед яких мови Європи, Азії, СНД, Латинської Америки.

Міжнародне інформаційне агентство «Россия сегодня» було створене у 2013 році замість реорганізованого російського інформаційного агентства «Новости» з метою висвітлення російських подій та популяризації державної політики РФ за кордоном. Його очолив одіозний російський телеведучий Дмитро Кисельов. За недостовірне висвітлення подій в Україні його ім'я першим було занесено на Дошку ганьби брехливих журналістів. Він є фігурантом чорних списків США та Європейського Союзу, йому заборонено в'їзд до України, проти нього СБУ відкрила кримінальне провадження за підозрою в сприянні тероризму.

comments powered by Disqus