Прем'єр Саксонії звинуватив у розпалюванні насильства онлайн-фейки

BBC

Про це повідомляє DW.

Нагадаємо, до хвилі протестів у саксонському місті призвело завдання тяжких тілесних ушкоджень 35-річному німцю, внаслідок яких той 26 серпня помер у лікарні. За підозрою у вбивстві були затримані сирієць та іракець. Після цього в Хемніці відбулися акції протесту, серед організаторів яких були й прибічники праворадикальних поглядів. Згодом до демонстацій долучилися також прибічники ліворадикальних поглядів і в місті почалися заворушення. Повідомляється, що в Хемніці відбулися переслідування та побиття кількох іноземців. У сутичках постраждали 20 осіб, серед яких двоє поліцейських. Щодо десяти осіб було порушено справи через демонстрацію нацистського вітання.

«Ми повинні визнати, що мобілізація в інтернеті була сильнішою, ніж у минулому», – зазначив пан Кречмер.

Прем'єр Саксонії також заявив, що гнів натовпу грунтувався на «ксенофобських коментарях, непревдивій інформації та теоріях змови ... він грунтувався на фейкових новинах».

Як зазначає DW, в мережі поширювалися два фейки. Один стосувався того, що німець, який помер від завданих йому травм, намагався захистити жінку. А другий – що було вбито ще одного чоловіка. Неправдиву інформацію публікували в праворадикальних групах у соцмережах. Пізніше поліція її спростувала.

Головний редактор щоденної газети Freie Presse у м.Хемніці Торстен Кледіч сказав, що він і його колеги намагалися боротися з неправдивими повідомленнями в інтернеті, проте у цьому випадку не вдалося їх стримати.

Пан Кледіч також відзначив, що факт-чекінг загрожує окремими ризиками. «Коли ви сперечаєтесь з чутками з фактами, ви водночас автоматично їх ретранслюєте. І, врешті-решт, запам'ятовується не заперечення, а чутки», – уважає редактор Freie Presse.

Нагадаємо, в останній рік набирає обертів поширення недостовірних звукових повідомлень у месенджері WhatsApp. Експерти зазначають, що вони сприяли розпалювання ворожнечі між прихильниками різних політичних сил на виборах у Мексиці та Індії.

comments powered by Disqus