Німеччина схвалила закон щодо штрафів за мову ворожнечі

Німеччина схвалила закон щодо штрафів за мову ворожнечі

14:37,
30 Червня 2017
2677

Німеччина схвалила закон щодо штрафів за мову ворожнечі

14:37,
30 Червня 2017
2677
Німеччина схвалила закон щодо штрафів за мову ворожнечі
Німеччина схвалила закон щодо штрафів за мову ворожнечі
Автори:
Німецький парламент ухвалив суперечливий закон, згідно з яким соціальні мережі можуть зіткнутися зі штрафами у розмірі до 50 мільйонів євро (57 мільйонів доларів США), якщо не усуватимуть контент, що містить «мову ворожнечі».

Про це повідомляє The Verge. Закон про захист інтернет-мережі, який ще називають «законом про Facebook», набуде чинності у жовтні.

Відповідно до нього, якщо протягом 24 годин веб-платформи не видалятимуть «очевидно нелегальний» контент, що містить «мову ворожнечі», наклепи або пропагує насильство, їм доведеться платити штрафи від 5 до 50 мільйонів євро. На вирішення складніших випадків компанії матимуть один тиждень.  

«Досвід показує, що без політичного тиску оператори великих інтернет-платформ не виконають своїх зобов'язань (щодо усунення неприйнятного контенту - MS), і тому цей закон є обов'язковим», - сказав німецький міністр юстиції Хейко Маас (Heiko Maas), один з затятих прихильників законопроекту. Він також додав, що «свобода слова закінчується там, де починається кримінальне законодавство».

Цифрові правозахисники розкритикували нововведення.  Маріанн Фернандес Перес (Maryant Fernández Pérez), представник організації Європейські цифрові права (EDRi),  у своєму блозі  зазначив, що воно «може призвести лише до приватизованої, непередбачуваної онлайн-цензури».

Спікер Facebook у листі для The Verge наголосив, що закон навряд чи зможе допомогти вирішенню проблеми:

«Ми вважаємо, що розв’язати питання найкраще вдасться за умови співпраці уряду, громадянського суспільства та технічної індустрії.  Цей закон,  у тому вигляді, який він має зараз, не сприятиме вирішення цієї суспільно важливої проблеми».  

У Twitter відмовилися коментувати прийняття закону.

Нагадаємо, уряд Німеччини схвалив цей законопроект ще у квітні. Нещодавноінтернет-гіганти Facebook, Twitter, Microsoft та YouTube оголосили про створення Глобального Інтернет-форуму для боротьби з тероризмом.

У травні суд у Відні забов'язав соціальну мережу Facebook видаляти образливі публікації, якщо вони несуть «мову ворожнечі».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
atlanticsentinel.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду