Лауреатом Golden Pen of Freedom-2012 стала Анабель Ернандес

Щорічна премія WAN-IFRA Golden Pen of Freedom («Золоте перо свободи») стала нагородою для мексиканської письменниці та журналістки Анабель Ернандес (Anabel Hernández), повідомляється на офіційному сайті організації.

Ернандес відома своїми антикорупційними матеріалами, а також розслідуванням фактів зловживання владою мексиканськими політиками.

Анабель Ернандес співпрацювала з багатьма мексиканськими виданнями, зокрема – із національними щоденними газетами Milenio, El Universal та La Revista. Зараз вона також співпрацює з щоденною газетою Reforma і щотижневим виданням Proceso.

Її книга Los Señores del Narco / «Наркобарони» деталізує відносини організованих злочинних угруповань та представників вищих ешелонів мексиканської влади.

Після публікації своєї книги Ернандес отримала числену кількість погроз, декілька разів її обіцяли вбити, зауважує WAN-IFRA.

У інтерв’ю Quien Resulte Responsable TV в 2011 році Ернандес згадувала, що журналістські розлідування стали частиною її професійного та особистого життя після того, як в 2000 році у Мехико був викрадений та вбитий її батько.

Поліцейські, за словами журналістки, заявили, що розпочнуть розслідування вбивства тільки якщо отримають від сім’ї Ернандес хабар.

«Масштаби корупції зростають через мовчання. Якщо журналісти мого покоління також мовчатимуть, якщо ми не будемо робити нашу роботу через страх, або співчуття, покоління журналістів після нас будуть змушені ставати на коліна перед цією корупцією. Я сподіваюся, що я буду жива... і буду бачити, що подібне не відбудеться», – сказала Ернандес.

comments powered by Disqus