Зловмисники отримали доступ до реєстру пропусків до зони АТО й вносили зміни за гроші

Cisco

Згідно з судовим вироком, двоє осіб у серпні 2015 року незаконно отримали програмне забезпечення, яке дало їм доступ до реєстру (https://urp.ssu.gov.ua). З його допомогою вони могли вносити в нього зміни чи додавати інформацію. Згодом вони почали пропонувати в мережі за гроші оформлювати перепустки до зони АТО. Коштували їх послуги 200-500 гривень. Для спілкування з потенційними клієнтами вони використовували вигадані імена та месенджери.   

Слідству вдалося встановити особу одного з учасників групи. Згідно з вироком, ця особа була засуджена до трьох років позбавлення волі з іспитовим терміном в один рік. Розслідування щодо інших учасників групи, які не були встановлені, виділили в окреме провадження.

Нагадаємо, раніше кіберполіція викрила хакерів, які вимагали від власників Instagram-акаунтів криптовалюту. Йшлося про суми від 15 до 30 тисяч гривень у криптовалюті. Наразі вже встановлено близько тисячі акаунтів соцмережі, у зламі яких підозрюється група. Це акаунти як з України, так і з-за кордону.

comments powered by Disqus