Журналісти боротимуться з фейками про вибори в ЄС

imi.org.ua

Як повідомляє The Guardian, ще у квітні минулого року Брюссель оголосив, що підтримуватиме “незалежну європейську мережу фахівців”, яка “встановлюватиме спільні методи роботи, обмінюватись кращими практиками та працювати над досягненням якомога ширшого охоплення перевірки фактів у ЄС”.

ЄС виділив на це 1 млн євро. Наразі над проектом працює 8 організацій, що здійснюють перевірку фактів у 6 країнах ЄС. Їх діяльність підтримується Брюсселем, а платформа відома як соціальна обсерваторія дезінформації та аналізу соціальних медіа (Soma).

Як пише The Guardian, у проекті працює і команда TjekDet, що базується у Данії. Троє репортерів і п'яти студентів-дослідників перевірятимуть інформацію, пов’язану з виборами до Європейського Парламенту, що відбудуться 26 травня і парламентськими виборами в Данії — 5 червня.

Нагадаємо “Детектор медіа” раніше повідомляв про те, що компанія Facebook до виборів у ЄС відкрила новий центр для боротьби з дезінформацією.

У жовтні минулого року низка ІТ-компаній підтримали Кодекс про спільну боротьбу з дезінформацією в ЄС. Кілька місяців тому компанії оприлюднили перший звіт.

 

comments powered by Disqus