WI-FI вперше за десятиліття змінив протокол безпеки. Три головні покращення

i.ytimg.com

Wi-Fi Альянс (Wi-Fi Alliance) презентував новий протокол безпеки — WPA3. Як пише The Wired, експерти з безпеки називають новий захист критично необхідним, адже цю технологію ми використовуємо дуже часто.  

Зміни не пройдуть миттєво. Для початку вам доведеться придбати новий маршрутизатор, який підтримує WPA3 (або, можливо, ваш старий пристрій отримає оновлення). На щастя, пристрої, які підтримують новий протокол все ж зможуть з’єднуватися з тими, які підтримують WPA2. Ось головні покращення, про які розповів Альянс.

1. «Ліниві паролі» будуть більш захищені.

По-перше, WPA3 захистить вас вдома: пом'якшить шкоду, яку можу спричинити ваші «ліниві паролі». Приміром, складний пароль (16-30 символів) зламати практично неможливо. Проте проблема в тому, що користувачі зазвичай обирають свої ініціали чи марку машини. Якщо ви впізнали себе, будь ласка, негайно змініть пароль.

Фундаментальною слабкістю WPA2 було те, що хакери мали необмежену кількість спроб для зламу. Тобто вони могли отримати дані з вашого Wi-Fi, перенести їх на свій комп’ютер, а потім підбирати пароль, поки не знайдуть.  

WPA3 буде захищати від таких нападів. Тепер для того, щоб знайти пароль потрібно буде взаємодіяти з мережею. Це значно важче, оскільки зловмиснику потрібно фізично бути у мережі, а сам пристрій може мати обмеження за кількостю спроб введення паролю.

 

via GIPHY

2. Ваші старі дані залишаться зашифрованими навіть при зламі.

Новий протокол безпеки має ще одну перевагу. Навіть, якщо хакер захоплює зашифровану Wi-Fi мережу, а потім зламує пароль, він все одно не зможе дістатися до старих даних. Зловмисник побачить лише нову інформацію, яка у той момент буде йти через мережу.

2. Створювати «розумний будинок» буде простіше.

Оновлення також знівелюють кошмар фанатів інтернету речей (IoT), які не мали простого способу підключити пристрої до своєї Wi-Fi мережі. До того ж у WPA2  були вразливості, які відомі з 2011 року.  

Нова функція Wi-Fi Easy Connect повинна полегшити під’єднання бездротових пристроїв, які не мають звичних способів введення. Тепер потрібно буде сканувати смартфоном QR-код на роутері, а потім на пристрої, який ви хочете під’єднати: на колонці, принтері тощо. Все, вони безпечно підключені. Звісно, за умови, що обидва пристрої підтримують цю технологію.

wi-fi-safe

Джерело зображення: Wired

Активне впровадження нового протоколу почнеться у 2019 році

Поки що WPA3 не буде обов’язковим для всіх продуктів. Очікується, що у 2019 також представлять нове покоління самого Wi-Fi — 802.11ax — а разом із ним будуть активно впроваджувати і новий протокол безпеки. Зрештою, Альянс переконує, що WPA3 стане вимогою для сертифікованих Wi-Fi пристроїв.

Багато компаній вже заявили про свою підтримку WPA3. Зокрема, компанія Qualcomm вже починає робити чіп для телефонів і планшетів, які підтримуватимуть 802.11ax та WPA3.

Варто зазначити, що WPA2 хоч і був випущений у 2004 році, проте постійно вдосконалювався. Така ж історія буде і з WPA3.

Нагадаємо, раніше MediaSapiens писав, що Facebook, Microsoft та інші компанії домовилися разом протидіяти кібератакам.

comments powered by Disqus