Великобританія звинувачує російську розвідку в кібератаках

BBC / Getty Images

Як повідомляє BBC, британський Національний центри кібербезпеки вважає, що серед цілей кібератак були як компанії в Росії та Україні, так і Демократична партія США й невелика телевізійна мережа у Великій Британії. Комп'ютери Всесвітнього антидопінгового агентства також опинилися під ударом.

«Вперше Велика Британія висунула звинувачення ГРУ, російській військовій розвідслужбі», - пише BBC. Британська поліція вважає, що чоловіки, які вчинили отруєння Солсбері в березні, працювали в тій же службі.

За оцінками Національного центру кібербезпеки, «ГРУ майже напевно відповідає за кібератаки». Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант заявив, що ГРУ вела кампанію «нерозбірливих та безрозсудних» кібер-атак, які «не мали жодного законного стосунку до національної безпеки».

Колишній британський дипломат Пітер Рікеттс прокоментував, що Великій Британії в цій ситуації доцільніше зосередитися на економічних санкціях проти Росії, аніж на організації контратак у кіберпросторі.

Нещодавно сталовідомо, що швейцарські правоохоронці підозрюють причетність двох росіян, заарештованих в Гаазі та підозрюваних в шпигунстві, до злому серверів Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) в 2016 році.

comments powered by Disqus