У польських соцмережах проросійські боти нагнітали антисемітизм і ненависть до України
У польських соцмережах проросійські боти нагнітали антисемітизм і ненависть до України
Як повідомляє польське видання Око, мережа у Twitter складається з 803 пов’язаних акаунтів, у Facebook — з 60 публічних сторінок. Частина з них — просто боти, що автоматично публікують інформацію, а частину ведуть справжні люди. Два найактивніші акаунти у Twitter продукують більше сотні повідомлень щоденно.
Мережу ботів виявила група дослідників, завданням яких було моніторити дезінформацію, пов’язану із виборами у ЄС. Втім, жодної активності, пов’язаної із поширенням неприйнятного контенту про вибори у пабліках не поширюють.
Тролі репостять публікації російських новинних агентств “Sputnik” і “Russia Today”, а також патріотичних та євроскептичних медіа. За останні 12 місяців у Twitter боти згадали про Україну або Росію 34 тисяч разів. Але найчастіше боти поширюють конспірологічні теорії та антисемітські фейки. Наприклад, статтю про те, що поляків у Катині вбивали не більшовики, а євреї. Записи зі словами “євреї” зустрічалися 93 тисячі разів.
Дописи про Україну — винятково негативні. Більшість з них обговорюють дві теми. Одна – очікувано, Волинь, а от інша, як не дивно, євреї в Криму. Виявляється, серед польських крайніх правих поширена гротескна конспірологічна теорія про те, як Крим опинився в складі України. Нібито Сталін домовився з “єврейськими банкірами” у США, щоб створити Ізраїль на території Криму в обмін на кредити для СРСР. Для цього він виселив з Криму татар. Коли настав час платити за кредитами, комуністи вирішили позбутися проблеми й передали Крим Україні.
У Facebook проросійські тролі маскуються під загальнонаціональні ЗМІ — особливо під телеканали. Вони продовжують наратив колег з Twitter. Пишуть про євродепутатів, які начебто є друзями Джорджа Сороса, що євреї — комуністи, а за 50 кілометрів від Варшави ізраїльські бізнесмени будують “Юдеополонію”, насправді – парк розваг.
Як повідомляв “Детектор медіа”, у березні Єврокомісія запустила систему для боротьби з дезінформацією на території Євросоюзу — Rapid Alert System. Європарламент також закликав більше фінансувати спротив російській дезінформації.