Журналісти боротимуться з фейками про вибори в ЄС

Журналісти боротимуться з фейками про вибори в ЄС

13:29,
16 Травня 2019
1684

Журналісти боротимуться з фейками про вибори в ЄС

13:29,
16 Травня 2019
1684
Журналісти боротимуться з фейками про вибори в ЄС
Журналісти боротимуться з фейками про вибори в ЄС
Автори:
Незалежна мережа журналістів перевірятиме інформацію, пов’язану із виборами до Європарламенту та запобігатиме ймовірним втручанням Росії.

Як повідомляє The Guardian, ще у квітні минулого року Брюссель оголосив, що підтримуватиме “незалежну європейську мережу фахівців”, яка “встановлюватиме спільні методи роботи, обмінюватись кращими практиками та працювати над досягненням якомога ширшого охоплення перевірки фактів у ЄС”.

ЄС виділив на це 1 млн євро. Наразі над проектом працює 8 організацій, що здійснюють перевірку фактів у 6 країнах ЄС. Їх діяльність підтримується Брюсселем, а платформа відома як соціальна обсерваторія дезінформації та аналізу соціальних медіа (Soma).

Як пише The Guardian, у проекті працює і команда TjekDet, що базується у Данії. Троє репортерів і п'яти студентів-дослідників перевірятимуть інформацію, пов’язану з виборами до Європейського Парламенту, що відбудуться 26 травня і парламентськими виборами в Данії — 5 червня.

Нагадаємо “Детектор медіа” раніше повідомляв про те, що компанія Facebook до виборів у ЄС відкрила новий центр для боротьби з дезінформацією.

У жовтні минулого року низка ІТ-компаній підтримали Кодекс про спільну боротьбу з дезінформацією в ЄС. Кілька місяців тому компанії оприлюднили перший звіт.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
imi.org.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду