У липні експерти зафіксували в Україні понад 30 фактів порушень цифрових прав

ITC

Як зазначено у звіті організації, зокрема, було виявлено 9 порушень цифрових прав загального характеру, з яких 3 стосуються доступу до інтернету, 6 — порушення права вільно обирати членів парламенту (порушення стосувались законодавчих обмежень щодо ведення передвиборної агітації, правил інформування та проведення передвиборної агітації під час виборів тощо).

Крім того, виявлено 25 порушень цифрових прав індивідуального характеру, з яких 23 випадки стосується порушень права на свободу вираження поглядів, а 2 — права на приватне життя та захист даних. 

Згадали у звіті автори й ситуацію з блокуванням 19 вебсайтів на підставі ухвали Печерського районного суду Києва. Наразі власники ресурсів намагаються оскаржити незаконне, на їхню думку, рішення, яке загрожує свободі слова в Україні. 

Розповіли правозахисники й про спроби російських хакерів отримати персональні дані українців. Для цього вони створюють фейкові додатки популярних програм для Android, зокрема Skype, Signal і PornHub, з метою шпигування.

«У фейкові версії вбудовують шкідливе розширення Monocle, що може зчитувати зображення з екрана смартфона в будь-який час і передавати його в Росію», – стверджують автори звіту. 

Ризикували втратити доступ до особистих акаунтів у соцмережах та реквізитів банківських карток українці й унаслідок шахрайської схеми, яку активно поширювали в липні в мережі. 

«У месенджерах поширюється новина про те, що компанія Adidas нібито проводить акцію і безкоштовно роздає взуття, і, щоб отримати подарунок, пропонується перейти за посиланням у повідомленні. Однак за вказаним URL знаходиться сайт, який здатний вкрасти особисту інформацію й паролі», – застерігають правозахисники. 

Як повідомляв «Детектор медіа», анонімний хакер розробив USB-кабель, здатний зламати будь-який пристрій Apple.

 

comments powered by Disqus