Хакери розповсюджують архів з 2,2 млрд особистих даних користувачів

securitymagazine.com

Як пише Wired, такий величезний архів є збіркою попередніх витоків даних — з Yahoo, LinkedIn і Dropbox. Проте, якщо раніше мільйони викрадених даних продавали, то зараз 2,2 млрд логінів і паролів можна вільно завантажити.

«Це найбільше зібрання викрадених даних, які ми коли-небудь бачили. Це безпрецедентна кількість інформації та персональних даних, які опубліковані у вільному доступі», — каже спеціаліст з кібербезпеки Кріс Роланд (Chris Rouland). Він каже, що файл з форумів вже завантажило більше тисячі разів.

Така велика кількість даних полегшує хакерам роботу з підбору паролю користувачів. Особливо, якщо людина використовує один пароль для декількох сайтів.

Перевірити наявність вашого паролю у злитих базах даних можна на сайті Інституту Хассо Платтера (Hasso Plattner Institut). Спеціалісти радять змінити пароль, якщо адреса все ж потрапила до хакерів.

Нещодавно «Детектор медіа» повідомляв про злив у мережу 770 млн викрадених електронних адрес та 21 млн паролів. Перевірити, чи є ваша адреса у цій базі можна тут.

Також радимо детальніше ознайомитися з порадами, як захистити особисту інформацію в онлайні.

comments powered by Disqus