«Укртелеком» вирізає оптоволокно інтернет-провайдерів

Джерело видання ProIT повідомило також, як працівники «Укртелекому» пояснили свої дії. За їхніми словами, інтернет-провайдери порушили правила розміщення телекомунікаційних мереж у каналізації. Які саме провайдери постраждали не повідомляється.

Очевидець повідомив, що він став свідком вирізання оптоволокна за адресою Леонтовича, 9. Він також сказав, що наступна зупинка робітників «Укртелекому» – за адресою Гайдара, 50.

Водночас Президент холдингу "Інтернет-Інвест" Олександр Ольшанський, чий офіс знаходиться за вищевказаною адресою, повідомив, що там поки що все спокійно.

Виданню AIN.UA стало відомо, що внаслідок дій «Укртелекому» постраждали кілька компаній. Керівник Інтернет асоціації України Тетяна Попова повідомила, що напередодні «Укртелеком» попередив провайдерів про вирізання кабелів компаній-порушників.

Однак, за її словами, пошкоджене було також оптоволокно легальних провайдерів. У відповідь на звернення постраждалих операторів «Укртелеком» почав відновлювати їхнє обладнання.

AIN.UA повідомляє, що цю інформацію підтвердили також директор точки обміну трафіком UA-IX Олександр Кульчицький та директор провайдера «ІМК» Олександр Федієнко.

У зв’язку з цією ситуацією в «Укртелекомі» повідомили, що в результаті планової інвентаризації своєї кабельної каналізації ними виявлено волоконно-оптичний кабель, розміщений без оформлення договору.

«Укртелеком, діючи повністю на законних підставах, тимчасово припинив його власникам безкоштовне користування кабельною каналізацією. Демонтаж або пошкодження обладнання з боку фахівців Укртелекому не відбувалося», – йдеться в заяві компанії.

В Укртелекомі також додали, що з усіма нелегальними провайдерами розпочали роботу із «легалізації відносин шляхом укладання відповідних договорів».

Сьогодні, 30 січня, має відбутися засідання Інтернет асоціації України, де члени правління обговорять цю ситуацію.

comments powered by Disqus