У Польщі заарештували працівника Huawei за звинуваченням у шпигунстві для Китаю

.radionz.co.nz

Як пише ВВС, чоловіків заарештували 8 січня. Працівника Huawei звати Ванг Вейджін (Wang Weijing). New York Times повідомило у суботу (12 січня), що компанія його вже звільнила, оскільки ця справа «завдає їй репутаційного збитку». 

Інший заарештований — Пьотр Д. (Piotr D), який раніше працював на службу безпеки Польщі у відділі телекомунікацій. Польські медіа повідомляють, що його звільнили з посади через корупцію, але формально не пред’являли звинувачення. Наразі пан Пьотр працював у філії французької телекомунікаційної компанії Orange.

Нещодавно Orange Polska разом з Huawei розгорнули у Польщі 5G мережу мобільного інтернету. Правоохоронці провели обшуки в офісах обох компаній та у будинках підозрюваних.

У своєму зверненні китайська ІТ-компанія Huawei заявляє, що «відповідає всім чинним законам і нормам у країнах, де вона діє, та вимагає, щоб кожен працівник дотримувався законів і правил у країнах, де вони працюють».

Компанія Orange повідомила, що польські служби безпеки збирають матеріали справи, проте їй невідомо, чи це стосується професійної роботи звинуваченого.

У минулий четвер суд дозволив заарештувати підозрюваних на три місяці, як того вимагало обвинувачення. Якщо їхня вина у шпигунстві підтвердиться, їм загрожує до 10 років ув’язнення.

Міністерство закордонних справ Китаю у своїй заяві висловило «глибоке занепокоєння» арештом.

Нагадаємо, нещодавно у Чехії уряд попросив 160 компаній оцінити ризики через використання техніки і програм китайських ІТ-компаній Huawei і ZTE. Зокрема, хвилювання викликала нещодавно розгорнута 5G мережа, де використали технології Huawei.

Компанії звинувачують у можливому шпигунстві для Китаю. Закони цієї країни вимагають від приватних компаній, які там базуються, співпрацювати зі спецслужбами.

США також розглядає питання щодо заборони використання китайських технологій для розгортання 5G у країні. Штати закликали і своїх союзників відмовитися від цього.

1 грудня у Канаді на прохання США заарештували головного фінансового директора Huawei Мень Ванчжоу (Meng Wangzhou). Американські слідчі його звинувачують у наданні неправдивої інформації щодо бізнесу Huawei в Ірані, що порушує санкції США щодо цієї країни.

comments powered by Disqus