«Репортери без кордонів» і Tor стали партнерами у протистоянні стеженню та цензурі в інтернеті
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Репортери без кордонів» і Tor стали партнерами у протистоянні стеженню та цензурі в інтернеті
«Це означає, що наші дві організації реально протистоять цензорам усього світу,- заявив завідувач бюро нових медій RSF Ґрегуар Пуже (Grégoire Pouget). – Які б нові нові технічні засоби контролю над інформацією не розгорталися, завжди існуватимуть рішення, яким чином їх обійти».
Засновник tor.net Моріц Батл (Moritz Bartl) додав: «Для повного вираження та здійснення громадянських свобод важлива анонімність. В Інтернеті тільки децентралізовані сервери, що слугують цій меті і варті довіри, такі як мережа Tor, забезпечують надійну комунікацію, що не підлягає стеженню».
Як зазначають «Репортери», Tor – це «програмне забезпечення і відкрита мережа, що дає змогу поліпшити захист приватного життя та безпеки комунікацій в Інтернеті. Його використання забезпечує захист від стеження у світовому павутинні, відомому як «аналіз трафіку». Його можуть використовувати, щоб з’ясувати хто з ким спілкується, а в деяких випадках навіть визначати, хто ви такий і де перебуваєте.
Журналісти використовують tor.net, щоб безпечно й анонімно спілкуватися з джерелами, інформаторами та дисидентами.
У деяких країнах – це засіб обійти блокування сайтів. Для багатьох користувачів Інтернету в Китаї, Ірані, Пакистані й Туреччині – це спосіб отримати доступ до Facebook, YouTube і Twitter.
У деяких країнах, де влада здійснює нагляд над усіма з'єднаннями в Інтернеті й контролює їх, доступ до мережі Tor блокується. Тож у партнерстві з цією фундацією «Репортери без кордонів» підтримуватимуть функціонування нових вузлів входження у цю мережу. Оскільки вони не будуть оголошені, авторитарні уряди не зможуть їх блокувати.
Щоб знайти вузол доступу у країні, де Тоr заблокований, «Репортери без кордонів» пропонують зв'язуватися з Tor Project за адресою help@rt.torproject.org або з ними у efightcensorship@rsf.org.