У Малайзії за критику прем’єр-міністра заборонено випуск часопису

00:00,
30 Грудня 2013
795

У Малайзії за критику прем’єр-міністра заборонено випуск часопису

00:00,
30 Грудня 2013
795
У Малайзії за критику прем’єр-міністра заборонено випуск часопису
Міністерство внутрішніх справ Малайзії призупинило на невизначений час вихід тижневика The Heat, повідомили «Репортери без кордонів» (RSF).

Це рішення офіційно виправдовується тим, що видання змінило свій профіль з «соціально-економічного», визначеного під час його реєстрації у липні 2013 року, на  інший, що висвітлює «поточні питання».

Призупинення виходу The Heat набуло чинності після того, як редактори тижневика нібито не відповіли на два  надіслані з міністерства листи стосовно роз'яснення їхнього правового статусу. Прикметно, що водночас одного з них  викликали до міністерства внутрішніх справ і попросили «пом'якшити» тон видання.

Керівництво тижневика, однак, стверджує, що відповіло на обидва листи «у відведений час» і що у вересні влада змінила його статус.

Медіаорганізація привертає увагу до того факту, що міністерство внутрішніх справ  ухвалило рішення  після публікації у The Heat матеріалу, який містив критику прем'єр-міністра Наджиба Туна Разака (Najib Tun Razak). Отже, це засвідчує намір влади покарати часопис.  

Підставою для заборони виходу тижневика стала саме опублікована у листопаді  стаття «Уся увага прикута до великих витрат прем’єр-міністра Наджиба» (All eyes on big-spending PM Najib), відзначають «Репортери». У статті йдеться про зловживанням ним та його дружиною державних коштів, особливо під час закордонних поїздок.

Заборона виходу часопису The Heat, що з’явився на ринку у вересні 2013 року, - перший подібний випадок, відколи з квітня 2009 року  Наджиб Тун Разак, син другого і племінник третього прем’єр-міністра, перебуває при владі. Керівництво тижневика намагається вирішити проблему, що виникла у стосунках з владою.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Викривальна стаття у The Heat. themalaysianinsider.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду