Британські парламентарі шукатимуть вихід із футбольно-твітерної кризи

00:00,
24 Травня 2011
1322

Британські парламентарі шукатимуть вихід із футбольно-твітерної кризи

00:00,
24 Травня 2011
1322
Британські парламентарі шукатимуть вихід із футбольно-твітерної кризи
Один із депутатів наважився вимовити «Раян Ґіґґз» із парламентської трибуни.

Схоже, вже всі у Великій Британії, - за винятком хіба що пари футболістів та їхніх адвокатів, - розуміють, що правосуддя перегнуло палицю, забезпечуючи право громадянина не бути згаданим у засобах масової інформації. Виступаючи 23 травня перед Палатою громад, генеральний прокурор країни Домінік Ґрів оголосив, що парламентський комітет на вимогу прем’єр-міністра Дейвіда Кемерона «вивчить чинні правила і вирішить, чи можна зробити щось, аби виправити ситуацію».

 

Як повідомляє Journalism.co.uk, член парламенту Джон Геммінґ, користуючись депутатською недоторканністю, вирішив полегшити засобам масової інформації життя, озвучивши заборонене ім’я з трибуни. «Пане голово, близько сімдесяти пяти тисяч назвали Раяна Ґіґґза у твітері. Ви хочете їх усіх ув’язнити?», - сказав він, звертаючись до спікера Джона Беркау. Учинок Геммінґа став сигналом для національних газет – вони відкрито пишуть про Ґіґґза, який добився судової заборони на будь-які згадки свого імені в контексті скандалу, що виник через шантаж із боку його коханки Імоджен Томас. Ця історія вельми зацікавила жовту пресу, й футболіст «Манчестер Юнайтед» вирішив заборонити пліткувати про його драматичні стосунки з моделлю й телезіркою раз і назавжди – і в газетах, і на телебаченні, і навіть у твітері та фейсбуку.

 

Втім, імені TSE, другого футболіста, на називання якого суд наклав аналогічну заборону, газети не називають. До того ж, заборона на згадування Ґіґґза діє, незважаючи на Геммінґів демарш – як і позов футболіста проти компанії Twitter.

 

У британській пресі те, що відбувається, називають конституційною кризою. Дейвід Кемерон закликав парламентарів привести законодавство країни у відповідність до сучасних способів споживання медіапродукту. Парламентський комітет, до складу якого увійдуть члени обох палат парламенту, повинен розробити та запропонувати зміни до законів, що забезпечують захист приватності, аби припинити зловживання і забезпечити «справедливий баланс між приватністю та свободою слова». Серед пропозицій, які вже пролунали – вимагати від судів інформувати всі ЗМІ про подібні заборони заздалегідь, до того як вони наберуть чинності.

 

Тим часом таблоїд The Sun уже втретє звернувся до суду з проханням скасувати заборону на згадування імені Ґіґґза-«СТВ», щоб журналісти змогли в повному обсязі висвітлити події, які вже давно вийшли за межі звичайної інтрижки знаменитостей. Від початку історія Ґіґґза, в якого колишня коханка вимагала понад 150 тисяч доларів за збереження їхніх стосунків у таємниці, не могла розцінюватись як предмет суспільного інтересу. Тепер, завдяки судовим заборонам та масовому (британський трафік твітера вчора був вищим, ніж зазвичай, на 22%, саме завдяки обговоренню цієї історії) протесту інтернет-користувачів, вона стала приводом для переосмислення законодавчих підходів до захисту приватності. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду