У зв’язку із воєнним станом у Таїланді запровадили теле- й радіоцензуру

00:00,
21 Травня 2014
960

У зв’язку із воєнним станом у Таїланді запровадили теле- й радіоцензуру

00:00,
21 Травня 2014
960
У зв’язку із воєнним станом у Таїланді запровадили теле- й радіоцензуру
Після оголошення у вівторок воєнного стану тайська армія відразу закрила у Бангкоку близько 10 мовників, повідомили «Репортери без кордонів» (RSF).

В останньому військовому комюніке оголошено про закриття ще 4 телестанцій, зокрема Voice TV.

Вояки провели обшуки в офісах MV5, DNN, UDD TV, Asia Update, P&P Channel, 4 Channel, Bluesky TV, FMTV, T News та ASTV і ASTV. Щоб «запобігти поширенню неправдивої  інформації», наказано припинити трансляцію програм, уточнюють «Репортери».

За свідченням кореспондента організації, військові поставили охоронців біля редакцій усіх телемереж, зокрема й тих, проти яких не запроваджено цензуру. Мета цього – забезпечити регулярне розповсюдження військових комюніке.

Усім приблизно сорока телемережам розіслали повідомлення про те, що цензуру запроваджено «в інтересах національної безпеки». Вона спрямована  як проти антиурядових каналів, таких як ASTV чи Bluesky, так і проти проурядових, таких як Asia Update чи P&P.

Армія наказала також припинити вихід в ефір комунальних радіостанцій, що не мають ліцензій.

Натомість кореспонденти закордонних видань стали свідками продовження ведення програм каналами, що регулярно перериваються військовими комюніке, інформує RSF. Вони заспокоюють населення, запевняючи, що армія не збирається здійснювати державний переворот.

«Втручання армії в діяльність телемереж вчинене незаконно, - заявив завідувач Азійсько-тихоокеанського бюро RSF Бенджамін Ісмаїл (Benjamin Ismaïl). - Якщо військовим потрібно було, щоб медіа інформували населення, вони мали обмежитися надсиланням заяви, а не захоплювати редакції як заручників. Такий підхід справляє протилежний ефект. Численні медіа та користувачі Інтернету стурбовані розвитком подій та справжніми цілями армії, яка діє, не консультуючись із урядом».

Воєнний стан у Таїланді було офіційно оголошено, щоб «відновити мир і громадський порядок» у країні, в якій вже понад півроку політична криза.

Драматичні події у цій країні розпочалися майже водночас із політичним протистоянням в Україні. А в травні цього року Конституційний суд Таїланду виніс рішення про те, що прем'єр-міністр країни Їнглак Чиннават (Yingluck Shinawatra) повинна піти у відставку через зловживання владою. Слідом за цим противники режиму висунули вимогу припинити трансляцію урядових новин, замінивши їх повідомленнями опозиційного Народного демократичного комітету за реформи, який домагається повного усунення від влади до сімейного клану Чиннаватів.

Незважаючи на те, що армія, запровадивши воєнний стан, фактично взяла владу в свої руки, жорстке політичне протистояння у Таїланді триває.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
fr.rsf.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду