Запрошені в Північну Корею закордонні журналісти так і не побачили обіцяного запуску ракети
Запрошені в Північну Корею закордонні журналісти так і не побачили обіцяного запуску ракети
Понад 50 закордонних журналістів прийняли минулого тижня запрошення відвідати Північну Корею, щоб взяти участь в урочистому відзначенні сторіччя померлого засновника країни Кім Ір Сена, приходу на керівну посаду його онука Кім Чен Ина. Мабуть, найпривабливішим з усього був майбутній запуск багатоступеневої ракети.
Це була рідкісна можливість не тільки зазирнути в ізольовану країну, а й вперше стати свідком одного із запусків ракет. Однак журналісти не побачили у п'ятницю вранці, 13 квітня, як її запускали, та видовищної невдачі за декілька хвилин.
Репортерів ізолювали у прес-центрі готелю, звідки офіційні супровідники не відпускали їх більше трьох годин. Учасники туру заявили, що їм не надали жодної інформації ані про запуск, ані про невдачу, що його спіткала. Інформація надійшла до них іншим шляхом. Журналісти дізналися про цю подію через повідомлення колег з Південної Кореї та від своїх редакторів.
«Нині дивна ситуація. Наші північнокорейські супровідники просять МЕНЕ розповісти ЇМ, чи запустили ракету», − написав у повідомленні на Twitter кореспондент BBC News Даміан Грамматікас (Damian Grammaticas). Головний закордонний кореспондент NBC News Ричард Енґел (Richard Engel) написав у Twitter: «Офіційні супровідники, схоже, не мають поняття про запуск ракети. Ми їм про це повідомили».
Невдалий запуск ракети − не єдина піар-катастрофа, з якою зіткнулися північнокорейські організатори прес-туру. Три автобуси, на яких журналістів мали доправити до Музично-інформаційного центру (Hana Music Information Center) − збудованої для показухи мармурової будівлі, де батько Кім Чен Ина Кім Чен Ір виголошував одну з останніх промов, повернули не в той бік − у брудні нетрі Пхеньяна.
Кореспондент АР Тім Салліван (Tim Sullivan), який брав участь у поїздці, розіслав повідомлення про те, що нещасні північні корейці здивовано зирили на журналістів, яким, очевидно, не належало побачити таку Північну Корею. Розгублений супровідник пробурмотів: «Може, ми не туди заїхали?».