АУП презентувала аналітичний звіт «Український медіаландшафт-2012»

00:00,
3 Липня 2013
1547

АУП презентувала аналітичний звіт «Український медіаландшафт-2012»

00:00,
3 Липня 2013
1547
АУП презентувала аналітичний звіт «Український медіаландшафт-2012»
Автори:
Академія української преси за підтримки Фонду Конрада Аденауера та Програми У-медіа презентували аналітичний звіт «Український медіаландшафт-2012». 

Звіт фіксує тенденції розвитку медіа у 2012 році та містить огляд структур та ринку медіа, правового поля, журналістської освіти та діяльності медійних громадських організацій України. Особлива увага приділена процесам переходу до цифрового мовлення та доступі до публічної інформації.

У підготовці звіту взяли участь українські медіаексперти, зокрема Валерій Іванов, Оксана Волошенюк, Андрій Кулаков, Тетяна Котюжинська,  Ігор Розкладай, Костянтин Ромашко, Ольга Большакова, Олег Хоменок, Олесь Гоян, Віталій Мороз, Володимир Різун.

«Ми хочемо зрозуміти, на якому рівні зараз плюралізм в медіа України. Це дуже важливий документ, який послужить і громадськості, і журналістам»,  сказала під час презентації керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн.

В Україні плюралізм поки що на досить низькому рівні, зауважив президент Академії Української преси Валерій Іванов. Він окреслив коло проблем, з яким зіштовхуються вітчизняні медіа.

«На перший план знову виходять фізичні загрози для журналістів»,  зауважив він. Наступною проблемою професор Іванов назвав переділ українського медіаринку, зокрема зміна власників телеканалів «Інтер» та ТВі, а також Українського медіа холдингу. «Хоча новий власник УМХ пообіцяв не втручатися в редакційну політику видань, проте повірити в це в українських умовах дуже складно»,  додав він.

Президент УАП також звернув у вагу на порушення з боку самих медіа, у першу чергу це стосується джинси. На його думку, джинса залишається серйозною внутрішньою проблемою. «Причому для багатьох журналістів порушення стандартів – це норма. Вони дивляться на захисників стандартів як на дивних людей, які живуть на гранти»,  заявив Валерій Іванов, згадавши у цьому контексті також обман з накладами та скандали з телерейтингами.

«Поле зовнішнього плюралізму звужується. Внутрішнього плюралізму ми не мали і ніщо не говорить про те, що він з’явиться у найближчому майбутньому. Єдиний позитив – це хороші закони у сфері медіа, але вони не працюють»,  підсумував Валерій Іванов.

Аналітичний звіт «Український медіаландшафт-2012» є частиною проекту «Медіаландшафт країн Східного партнерства». З повним текстом звіту можна ознайомитися тут.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: АУП.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду